Denizli
25 Haziran, 2024, Salı
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

Hadi Birlikte Uçalım

08 Ağustos 2019, Perşembe 11:16
Hadi Birlikte Uçalım

Kardeş hayat veren, hayatı birlikte göğüsleyen, can verendir.

Kardeşlik yaşanabilecek en güzel rol tanımıdır bu hayatta. Herkesin kendisinden önce ya da sonra dünyaya gelen kardeşi mutlaka vardır. Ancak kardeşlik duygusunu yaşayabilen çok nadirdir. O duyguyu tadan kardeşliği dolu dolu yaşayan ve yaşatan, o bilince erişen insan sayısı azdır.

Aynı beşikten geçerek birlikte geleceğe uzanan bir serüvendir kardeşlik. Her zaman, her koşulda, her şartta hayatı paylaşabildiğin sırdaşındır, karındaşındır.

Kardeşi olanlar anlar ne demek istediğimi. Bölüştüğün ekmeğin yanında, paylaştığın o sert kavgalı anılarındır.

Sorgusuz sualsiz menfaatsiz içini döktüğün sığındığın limandır karındaşın. Kimi zaman kahır çekmek, kimi zaman fedakârlık yapmak, kimi zaman mutlulukları katlayabilmektir birlikte.

İkinci anne ve babadır. Tıpkı onlar gibi seni gözbebeğinden tanıyan insanlardır. Hüznüne, sevincine, geçmişine ve geleceğine ortak ettiğindir.

İyi ve kötü şartta her zaman arkanda olduğunu bilebilmektir kardeşlik. En çaresiz anda bile omzuna elini atıp buradayım diyebilmektir, yükünü hafifletmektir bir nebze de olsa. Birlikte ağlamak birlikte gülebilmektir. Birinden biri olmadığında ciğerinin yandığı anlardır kardeşlik. Aynı kan, aynı candan olabilmektir. Kardeşlik en kıymetli makamdır tadılabilinesi.

Bu bağ, öyle bir bağdır ki yaşamayan anlayamaz, hissedemez. Kanat çırparken alıp seni uçurmaktır kardeşlik. Birlikte kanatlanmaktır kardeşlik.

Kardeş demek, ruhuna ilaç demektir, bir sesiyle tüm dertleri unutturmaktır.

Herkesin kötü anlarında sıkıca kenetlenebileceği, kardeşlik duygusunu yaşayabileceği kardeşleri ya da kardeş gibi sırdaşlarının olması dileğiyle…

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.