uğur okulları
FATİH GÜNDÜZ

FATİH GÜNDÜZ

Mail: [email protected]

“ MUTLULUĞUN YER BİLDİRİMİ “

Dikkat ediyor musunuz? Teknoloji ilerledikçe insanlık veya insanlığın gerektirdiği duygular düşmeye hatta kaybolmaya başladı.

Herkes bir biri ile yarışta artık, Altta kalanın canı çıksın hesabı, Lüks mekânlardan selfielerle mutlu olan insanlar var, Yıldızlı barların Işık’larından yer bildirimleri ile sözde kapak yaptıklarını sanan insanlar var.

Kış günü üşüyen insanları görmek yerine Ocak başlarından resim atma yarışları falan işte ne bileyim duygular vardı ya hani...

Üzülmek, Sevinmek, Gülmek, Ağlamak, Yardımlaşmak insan olmak gibi mesela ama gerçekte olmak, yavaş, yavaş bitiyor artık.

Manevi duyguları unuttuk.

Beğenilerin sayısı kadar mutlu olan bir kesim var mesela, Gerçekte sahte dünyada yaşayan.

Sanırım bu örnekle anlatmak daha doğru sanki; Müslüm Gürses vardı arabeskin babası kralı hatta, Yaşarken dinleyenlere “kro” diye tabir ediyorlardı, Sonra ayrıldı aramızdan filmini çeltiler, Aman allahım 5.000,000’a yaklaşan bir izlenme rekoru gişe rekorları kırıyor. Aslında araştırılması gereken bir konu bu neden mi ?

Ne oldu da bu kadar seyirci Müslüm’den bir şeyler buldu kendinde…

Aslında o gerçek bir hayattı kimsenin yaşarken görmediği, hatta şu an bile bir çok kişinin yaşadığı bir hayat, izleyenlerin bir çoğu böyle duyguları yaşamamış insanlar sanala bağlanmaktan gerçeği unutmuş acının Sevinç’in tadını görmek isteyen insanlar . Hayat telafisi zor bir maraton

Bugün görmediklerimizi yarın gösterme fırsatı vermiyor,

Tüm bağları şarj makinesine takarsak daha çok Müslüm’ün filminde ağlarız....

Telefonların bitmese de insanlığın şarjı bitmek üzere sanırım...

Mutluğu yer bildirimlerinde değilde gerçek dünyada yerinde görmenin tadına varmamız dileğiyle ne diyelim...

Toz pembe gözlükleri çıkarıp çıplak gözle bakarsak daha iyi görmüş oluruz..

SAYGILARIMLA...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar