66 Yaşındaki Girişimci Kadının Azmi Parmak Isırtıyor Denizli’de De Şube Açacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
66 Yaşındaki Girişimci Kadının Azmi Parmak Isırtıyor Denizli’de De Şube Açacak
Uşak'a bağlı Ulubey ilçesinde 16 sene önce açtığı hamur işi dükkanıyla ün salan girişimci kadın işini genişleterek Denizli’de dükkan açacak. Bu sayede pek çok kadını iş sahibi yapan girişimci Halime Tuncay amacının Uşak’ın yöresel ürünlerini tüm dünyaya tanıtmak olduğunu söyledi.
denizli büyükşehir

Uşaklı 66 yaşındaki Halime Tuncay, 50 yaşındayken sergilediği girişimcilik örneğiyle pek çok kadına örnek olmaya devam ediyor. Ulubey ilçesinde yanında 2 kadınla beraber açtığı hamur işi dükkanında yaptığı çeşitli ürünler beğenilince, adını giderek duyurmaya başladı. Tuncay ilçede adım attığı gıda sektöründe hızla ilerleyebilmek amacıyla il merkezine taşınırken burada pek çok kadını iş sahibi yaptı. Aldığı onlarca siparişi yetiştirebilmek için dükkanını her sabah gün ağarmadan açan Tuncay yaşına rağmen çalışma azmiyle dikkat çekiyor. Ürünlerine hem yurtiçinden hem de yurtdışından gösterilen talep üzerine işini genişleterek İzmir ve Denizli’de bir dükkan açan Tuncay, “Allah sağlık ve ömür verdiğince 80 yaşında kadar bu işi yaparım, mutluyum” dedi.

“Bir kadın çalışarak ev alabildi"
Halime Tuncay yaptığı işle beraber pek çok kişiye örnek olduğunu dile getirerek, “Ben bu işe başlarken bir hedefim vardı. Herkes alın teriyle çalışsın. Herkesin bir sigortası olsun. Başladım ve çok iyi oldu. İnsanlara örnek oldum. Ulubey’de 10 evden biri tarhana yapıp satıyor. Uşak’ta yanımda çalışanlar var, bir kadın bu sayede ev alabildi. Yanımdaki çalışanlara da söylerim; ‘Gayeniz sadece para kazanmak olmasın, para her zaman her yerden kazanılır. Çalışırken bir yandan da meslek sahibi, zanaat sahibi olun. İleride bir işyeri açabilirsiniz. Vasıflı bir işçi olarak başka yerlerde çalışabilirsiniz’ diye” diye konuştu.

İşini bir adım daha öteye taşıyor
Tek hedefinin Türkiye’nin her bölgesine dükkan açabilmek ve Uşak’ın yöresel tatlarını herkesin tadabilmesini belirten Tuncay, “Benim şimdi Uşak’tan sonra bir şubem İzmir’e açıldı. Başta gelip söylediler bana ‘Senin yanına gelip biraz çalışsak’ diye. Sonrasında oraya bir dükkan açtık. Denizli’ye bir şube açılıyor. Her yerde olsun isterim ben. Ürünleri Uşak içinde her yere yolluyorum, yurtdışına dahi yolluyorum. O kadar çok müşterim var ki bazen yetişemiyorum. İnsanlar yediğinde daha mutlu oluyor. Allah sağlık ve ömür verdiğince 80 yaşında kadar bu işi yaparım. Sevdiğim işi yapıyorum mutluyum” şeklinde konuştu.
Sibel Şahin, Tuncay ile 2 senedir çalıştığını ve ev ekonomisine katkı sağladığını dile getirerek, “2 senedir Halime Abla’nın yanında çalışıyorum. Uşak’a eşimin görevi nedeniyle gelmiştim. Şu anda eşim emekli oldu. 2 kızım üniversitede. Eşime hem maddi yönden destek olmak amaçlı hem de burada bir şeyler öğrenmek amaçlı çalışıyorum. Çok memnunum. Daha önce hiç çalışmamıştım, ilk kez burada başladım” dedi.

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizli’de Karayolları İşçileri İş BıraktıÖnceki Haber

Denizli’de Karayolları İşçileri İş Bırak...

AFAD Depremdeki Son Bilançoyu AçıkladıSonraki Haber

AFAD Depremdeki Son Bilançoyu Açıkladı

Yorum Yazın

Pamukkale Gençlik Meclisi Lise Temsilcilerini Belirledi
Gencin ölümünün altından intihar çıktı
Denizlispor, Kasımpaşa Maçı Hazırlıklarını Sürdürüyor
Komşu’da koronovirüs vakası artmaya devam ediyor! Ölü sayısı yükseliyor
Manisa’da kayıp olarak aranan Dilek Türel’in Spil Dağında cesedi bulundu
Denizli’de Evlilik Okulu 8 yaşında
Kayıp Adamın Bulunması Ekrana Çıktılar
Denizli’de Otobüs Kazalarını En Aza İndirmek İçin Toplandılar
Servergazi Devlet Hastanesinde 90 Uzman Hekim, 961 Personel Hizmet Veriyor
Çalkebir Kültür Ve Dayanışma Derneği’ne Ahmet Akbay Seçildi

Başka haber bulunmuyor!