PAÜ’de “Kariyerime Engel Yok” Paneli Yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PAÜ’de “Kariyerime Engel Yok” Paneli Yapıldı
Pamukkale Üniversitesi Engelsiz Yarınlar Topluluğu ve Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü tarafından; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezinde  “Kariyerime Engel Yok” konulu bir panelgerçekleştirildi.​
google
denizli büyükşehir

Dünya Engelliler GünündeProf. Dr. Hüseyin YılmazKongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen "Kariyerime Engel Yok”panel programına;Engelli Öğrenci Biriminden sorumlu Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru, İŞKUR Denizli İl Müdürü Fatih Işık,Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Prof. Dr. Ali Kitiş, İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiÇalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Oğuz Karadeniz, Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kamil Orhan, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende ilk konuşmayı Pamukkale Üniversitesi Engelsiz Yarınlar Topluluğu Başkanı EmreAslanboğa yaptı. Aslanboğakonuşmasında; Engelsiz Yarınlar Topluluğu olarak ana fikirlerinin; bu tür paneller ve etkinliklerle, engelliler için ayrı yerler oluşturmaktan ziyade var olan imkanlarındoğru düzenlemelerle engellileri kapsayacak hale dönüştürülmesi için evrensel bir düşünce ilkesinden hareket etmek olduğunu söyledi.

Engelli Öğrenci Biriminden sorumlu Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru da açılış programında bir konuşma yaptı.1992 yılından beri 3 Aralık tarihi “Engelliler Günü” olarak bilinmektedir, bu gün keşke “3 Aralık Dünya Özel Gereksinimli Bireyler Farkındalık Günü ya da Haftası” olarak bilinseydi çabamız daha anlamlı olurdu sözleriyle konuşmasına başlayan Prof. Dr. Erdinç Duru, günün anlam ve önemini anlatan şu ifadeleri kullandı: “Engellilikle ilgili dünyadaki yeni paradigma da bu noktaya işaret ediyor. Özürlü ile başlayan, Engelli ve Engelli Olan Birey ile devam eden ve Özel Gereksinimli bireye doğru evrilen; bir gün ile sınırlandırılmayacak bir süreç söz konusu. Erişilebilirlik, eğitim, çalışma hayatı ve sağlık Türkiye’de engeli olan özel gereksinimli bireylerin en çok sorun yaşadıkları alanlardır. Konuyla ilgili detayları değerli panelistlerimiz bizimle paylaşacaklar. Panelin verimli geçmesini ve toplumda, özel gereksinimli bireylerin sorunlarına yönelik farkındalığın artmasına katkı sağlamasını diliyorum”.

Açılış konuşmalarının ardından panel programına geçildi. Panelistlerden; Prof. Dr. Kamil Orhan;Engel ve Kariyer, Prof. Dr. Ali Kitiş;Engellilerde Mesleki Rehabilitasyon, İŞKUR Denizli İl MüdürüFatih Işık;Engelli İstihdamı, Prof. Dr. Oğuz Karadeniz;Engellilerin Sosyal Güvenlik Hakları konularında sunumlarını gerçekleştirdiler.  Panel kısmı katılımcılardan gelen sorular ve tartışmalar ile son buldu. Panel programının sonunda, Teknoloji Fakültesi-Makine ve İmalat Mühendisliği Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Arzum Işıtan tüm panelistlere şilt takdim etti.

Kariyerime Engel Yok Programının son kısmında ise PAÜ Engelsiz Yarınlar Topluluğu öğrencileri tarafından geliştirilen “Engelsiz Proje”sunumları yapıldı.

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
2023 Vizyonu Bizim Ana Yol Göstericimiz Ve HedefimizdirÖnceki Haber

2023 Vizyonu Bizim Ana Yol Göstericimiz...

GENÇ ASKON, ÖZİAD buluşmasıSonraki Haber

GENÇ ASKON, ÖZİAD buluşması

Yorum Yazın

Bu Kazada Can Pazarı Yaşandı 1 kişi öldü 5 kişi yaralandı.
Kuzenini Bıçaklayıp Kaçtı
Yeşil Cephe Denizlispor Yönetimini Protesto Etti
Kadınlar Gençlere Başarının Sırrını Anlattı
Kaçak İçki Satmaya Çalışırken Yakalandılar
Polisin Şüphelendiği Araç Boş Çıkmadı
Neden Öldürdüğünü İtiraf Edince Herkes Dondu Kaldı
Bu İlginç Araç Geleceğe Dönüş Filmini Anımsatıyor
Denizli’deki Cinayette 2 Kişi Öldü
Başkan Osman Zolan Babadağlılarla Kucaklaştı

Başka haber bulunmuyor!