Denizli
30 Mayıs, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

PAÜ, Ulusal Kalite Hareketine dahil oldu

PAÜ, Ulusal Kalite Hareketine dahil oldu
Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ile Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Bayraktar, PAÜ'nün EFQM Modelini benimseyip yaşama geçireceğini simgeleyen Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Beyannamesi'ni imzaladı.

Yenilikçi yaklaşımlar ve veriye dayalı bilgiyle elde edilen iç görüyü kullanarak dünya genelinde bireylerin ve kuruluşların öğrenme ve gelişimlerini destekleyen EFQM Mükemmellik Tanıma Programı ile 'Ulusal Kalite Hareketi'ne dahil olan PAÜ, KalDer ile birlikte imzaladığı iyi niyet protokolüyle 'Kurumsal Olgunluk Seviyesi Belirleme' adına ilk adımını attı.

KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Bayraktar, Rektörlük Senato salonunda yapılan imza töreninde yaptığı konuşmada, “Bugün burada çok özel bir günde Pamukkale Üniversitesi’nin daveti ile bir aradayız. Pamukkale Üniversitesi Ulusal Kalite Hareketi’ne dahil olarak bugün bu imza ile çok önemli bir yolculuğa çıkıyor. Yönetim ve kalite sistemleri hemen hemen her on yılda bir dünyada değişen gerek ekonomik gerek siyasal gerekse sosyoekonomik nedenlerle değişiyor. Üniversitelerin de artık yavaş yavaş eğitim sistemleri değişiyor ve dönüşüyor. KalDer olarak kendilerine eşlik etmek için 35 yıla yakın süredir bilgi ve birikimlerimiz ile kuruluşlara yetkin eğitmen ve danışman kadromuz ile rehberlik ediyoruz. Pamukkale Üniversitesi ile de bu sürecimiz bugün itibariyle başlamış oldu. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

PAÜ, Ulusal Kalite Hareketine dahil oldu

Bu adımın, PAÜ'nün kalite standartlarını yükseltme ve kurumsal gelişimini destekleme yönünde atılan önemli bir adım olduğu vurgulandı.

“ULUSAL KALİTE HAREKETİNE KATILARAK, ÜNİVERSİTEMİZİ DAHA KALİTELİ BİR ALANA TAŞIMIŞ OLACAĞIZ"
PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, beyannameyi imzalamaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek, “Üniversitemiz üç yıldır kalite üzerine çok yoğun çalışmalar yapmıştır. Bunun en önemli sebebi değiştirmiş olduğu misyon ve vizyonda gizlidir. ‘Üreten üniversite’ misyonu ile ‘Üniversite hayatın rehberi’ vizyonu ile yola çıkmıştır. Buradaki amacımız da şehirle bütünleşmektir. Biz şehirde olan hareketleri yakın takip ediyoruz. Şehir de bizi yakından takip ediyor. Birçok etkinliği, toplantıyı şehirle birlikte yapıyoruz. Buradaki kalite de şehirle buluşmamız da bizi ayrıca çok mutlu etmiştir. Şu anda sürdürülebilir bir kalitenin oluşturulmasında, sürdürülebilir enerjiden tutun da sürdürülebilir bir yerel hayatın kurulması için birçok dönüşüme ihtiyaç vardır. Bu dönüşümlere üniversite olarak takip etme güçlüğü malumunuzdur. Ama bir ulusal kalite hareketi çerçevesinde bizim bunları takip etmemiz çok kolay olacaktır. Kendilerinden yardım alacağız, onlar da bize bu konuda rehberlik edecek. Biz de üniversitemizi daha kaliteli bir alana taşımış olacağız. Bizim kalite yönüyle herhangi bir eksiğimiz yok diye kendimize güvenirken, kendimizin denetlenmesi ve eksiklerimizin giderilmesini hem üniversitemiz adına iyi olacaktır hem de Denizli adına iyi olacaktır. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!