Denizli
21 Nisan, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

Cumhurbaşkanına keman çalan kız konuştu: “Dizlerim titriyordu”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Denizli ziyareti esnasında yolda elindeki kemanı görerek otobüsüne aldığı Ecrin Gülçin Polatlı, “Çalarken heyecanlandım. Cumhurbaşkanının karşısında çalmak çok farklı bir duygu, dizlerim titriyordu” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli mitinginin ardından kent turu sırasında vatandaşları selamlarken, 12 yaşındaki keman virtüözü Ecrin Gülçin Polatlı ile karşılaştı. Lise Caddesi üzerinde yol kenarında keman çalan Polatlı'nın performansını fark eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, otobüsü durdurarak genç sanatçıyı otobüsüne davet etti.

Ecrin Gülçin Polatlı, Cumhurbaşkanı'nın daveti üzerine otobüse çıkarak kemanıyla bir mini konser verdi. 6. sınıf öğrencisi Polatlı, ilk olarak "Samanyolu" adlı şarkıyı seslendirdi, ardından ise duygusal anlar yaşatan Çanakkale türküsünü çaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise genç sanatçıya eşlik ederek, renkli ve duygusal anlara tanıklık etti.

Ecrin Gülçin Polatlı, Cumhurbaşkanı'nın karşısında çalmaktan duyduğu heyecanı şu sözlerle ifade etti: "Çalarken heyecanlandım. Cumhurbaşkanının karşısında çalmak çok farklı bir duygu, dizlerim titriyordu." Bu beklenmedik buluşma, vatandaşlar arasında olumlu yankılar uyandırarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın samimi ve içten yaklaşımını bir kez daha vurguladı.

“Cumhurbaşkanının karşısında çalmak çok farklı bir duygu”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ut çalma tavsiyesinde de bulunduğu Ecrin Gülçin Polatlı, İHA muhabirine yaptığı açıklamada; “Ben kemanımı alıp Cumhurbaşkanının geçeceği güzergaha gittim. Cumhurbaşkanının otobüsünün geldiği sırada annem bana kemanımı çıkartmamı söyledi. Cumhurbaşkanımız kemanı görüp durdu. Otobüsün içerisine girip kemanımı çaldım. İlk önce Samanyolu parçasını çaldım. Onu çalarken heyecanlandım. Cumhurbaşkanının karşısında çalmak çok farklı bir duygu, dizlerim titriyordu. Sonra Çanakkale türküsünü çaldım. Çanakkale türküsünü çalarken Cumhurbaşkanımız bana eşlik etti. Cumhurbaşkanımızı karşımda canlı canlı görmek tuhaftı. Ben onun mitinglerine gidiyordum ama daha önce tanışmak nasip olmadı. İlk önce bana kaç yıldır keman çaldığımı daha sonra kaç kardeş olduğumuzu sordu. Ut çalmamı tavsiye ederek 'Kemanın yanında udu da çalmanı çok isterim' dedi. Nasip olursa ut çalmayı da öğreneceğim” dedi.

Cumhurbaşkanını ağabeyinin düğününe davet etti
Kendisine eğitim veren öğretmenlerine ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosuna teşekkür eden Polatlı, Ağustos ayında ağabeyinin düğünün olduğunu söyleyerek, “Cumhurbaşkanımızın onların düğününe gelirse çok sevinirim. Ben keman çalarım cumhurbaşkanı da eşlik eder” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli programı esnasında yol güzergahında keman çalarken karşılaştığı Polatlı'yı Cumhurbaşkanlığı otobüsüne davet etmiş, öğrencinin kemanı ile çaldığı Çanakkale türküsüne sesiyle eşlik ederek keyifli bir müzik sohbet gerçekleştirmişti. Keman çalan Polatlı'ya ut çalmayı da öğrenmesini tavsiye eden Erdoğan, öğrenciden eğitim ve aile durumuna ilişkin bilgiler almıştı.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: İHA


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!