Denizli il istihdam ve mesleki eğitim kurulu 2019 yılı 3. Olağan toplantısı yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Denizli il istihdam ve mesleki eğitim kurulu 2019 yılı 3. Olağan toplantısı yapıldı
Denizli’de işgücü, istihdam ve mesleki eğitim ihtiyacını tespit etmek, mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumları ile işletmelerde yapılacak mesleki eğitim ve istihdam konularında etkinlik ve verimliliği artırmak amacıyla yerel düzeyde politikalar oluşturmak, plan yapmak ve kararlar almak, ilgili kurum ve kuruluşlara görüş ve önerilerde bulunmak amacıyla düzenlenen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) 2019 Yılı 3. Olağan toplantısı Vali Yardımcımız Hakkı Ünal’ın başkanlığında gerçekleştirildi.
google
denizli büyükşehir

Denizli Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Karadeniz, Denizli İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün,  GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.

İstihdamın artırılması, çalışma hayatındaki sorunlar ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık, işgücü piyasası verileriyle İŞKUR’un faaliyetleri hakkında kurul üyelerini bilgilendirdi.

İl Müdürü Işık, “Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Tahsil Edilen İdari Para Cezalarını Kullanmaya Yetkili Komisyona Dair Yönetmelik” kapsamında Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne İntikal eden engelli ve eski hükümlü hibe projeleri hakkında kurul üyelerine bilgi verdi. Ardından projeler kurul üyelerince değerlendirildi. Kurul üyelerince uygun bulunan ve uygun bulunmayan projelerin, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’ne gönderilmesi kararlaştırıldı.

Tekliflerinin görüşülmesi ile devam eden toplantı, Kurul Üyelerinin görüş ve önerilerinin ardından sona erdi.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizli’de Bu Uygulama İle Hastanın Bilgileri GörülebiliyorÖnceki Haber

Denizli’de Bu Uygulama İle Hastanın Bilg...

30 Ağustos Voleybol Zafer Kupası Turnuvası Başlıyor…Sonraki Haber

30 Ağustos Voleybol Zafer Kupası Turnuva...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!