Denizli Kiralık Ev Fiyatlarında Kaçıncı Sırada?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Denizli Kiralık Ev Fiyatlarında Kaçıncı Sırada?
Denizli ev kiralarında en pahalı il olmasa da yine de öğrenciler ev kiralarının pahalılığından dert yanıyor. Peki Denizli ev kiralarında kaçıncı sırada yer alıyor?
denizli büyükşehir

Üniversiteli adayları sınav stresini tamamladı. Şimdi tercihlerini yapıyor. Tercihlerin ardından yaşanacak stres ise konaklama sorunu olacak. Denizli, diğer bir çok Ege iline göre kira fiyatlarında öğrencilere karşı daha insaflı olduğu görülüyor.

Üniversite sınavı stresini geride bırakan öğrencileri bu kez de kazandıkları üniversitenin bulunduğu şehirde konaklama ihtiyacına çözüm arayacak. Kimi öğrenciler devlet yurtlarını tercih ederken, kimi öğrenciler de kendine ait alanı olabileceği özel evlerde kalmayı tercih ediyor. Ev kiralama konusunda da öğrencileri en çok bunaltacak şeylerden biri de kuşkusuz ev kiraları olacak. Ev kiraları konusunda öğrencileri en çok zorlayacak üç il Muğla, İstanbul ve İzmir olacak. En uygun öğrencilere konaklama imkanı sağlayacak şehirler ise Kırşehir, Niğde ve Mardin olarak göze çarpıyor.

EN PAHALI İL MUĞLA
Kentlerin konaklama endeksine göre yapılan araştırmada üniversite öğrencilerinin konaklama ihtiyacı için en pahalı il Muğla oldu. Muğla’yı İstanbul takip ederken, İstanbul’un ardından bir diğer Ege ili İzmir geliyor. Muğla’da ortalama metrekare başına kira 14.8 TL. Muğla’dan sonra metrekare başına kiraların en yüksek olduğu iller sırasıyla 14.7 TL ile İstanbul, 12.9 TL ile İzmir, 11.3 TL ile Edirne ve 11.2 TL ile Antalya. Yapılan araştırmaya göre metrekare kira bedellerinin en düşük olduğu iller şöyle: Kırşehir’de 4.6 lira, Niğde’de 4.9 lira, Mardin’de 5 lira, Bingöl ve Aksaray’da 5.2 lira, Kayseri ve Osmaniye’de 5.3 lira.


DENİZLİ 23 SIRADA

Muğla ve İzmir pahalılıkta başı çeken şehirler olurken, yapılan araştırmaya göre, ev kiraları endeksinde pahalı şehirler sıralamasında Aydın 13. sırada, Manisa 21. sırada, Denizli 23. sırada, Kütahya 35. sırada, Uşak 36. sırada, Afyonkarahisar 46. sırada yer aldı. Bu rakamlara göre Ege bölgesinde en pahalı il olan Muğla’nın ardından İzmir, sonra sırasıyla Aydın, Manisa, Denizli, Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar geliyor.

Denizli Kiralık Ev Fiyatları

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizlispor – Galatasaray Maçının Bilet Fiyatları Belli OlduÖnceki Haber

Denizlispor – Galatasaray Maçının Bilet...

Kurnazlık Yapayım Dedi Tepkiyle KarşılandıSonraki Haber

Kurnazlık Yapayım Dedi Tepkiyle Karşılan...

Yorum Yazın

Denizli'de azılı hırsız ve dolandırıcı yakalandı
Denizli'de birçok iş yeri para cezasına çarptırıldı
Denizli 7 Ayrı Operasyonda 10 Kişi Gözaltına Alındı
FETÖ ile ilişkilerini koparmadılar gözaltına alındılar 
Sahte Çek Kestiler Polis Tarafından Yakalandılar
Denizli DEAŞ'lı terörist yakalandı
PAÜ Eğitim Fakültesi’nde İlk Yardım Eğitimleri Tamamlandı
Eğitim İçin El Ele’de Kariyer Günleri
Denizli’de FETÖ Operasyonu
Kırsal Kalkınma İçin Denizli’de Buluştular

Başka haber bulunmuyor!