Denizli
27 Eylül, 2023, Çarşamba
 • DOLAR
  25.99
 • EURO
  28.39
 • ALTIN
  1611.4
 • BIST
  6053.97
 • BTC
  31031.075$

Denizli Platformundan Başkent Çıkarması

Denizli Platformundan Başkent Çıkarması
Denizli Platformu’ndan başkent Ankara’ya çıkarma… Denizli iş dünyasının temsilcileri, Türkiye ekonomisinin yol haritasını belirleyen isimlerle bir araya geldi. Sektörlerin içinde bulunduğu durum, sıkıntıları ve çözüm önerileri ile beklenti ve taleplerini iletti. Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, temaslarıyla ilgili olarak “Denizli Platformu olarak oldukça verimli görüşmelerde bulunduk. Sektörlerimizle üyelerimizin üretim, istihdam, ihracat, turizm, ulaşım ve finansman gibi öncelikli konulardaki görüşlerini kendilerine aktardık; taleplerimizi de tek tek anlattık. Daha güçlü bir Denizli için çabamız kesintisiz devam edecek” dedi.

Denizli İşadamları Tüccarlar ve Sanayiciler Platformu; Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ı ziyaret etti. Heyete Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan, Şahin Tin, Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör de eşlik etti.

Denizli Platformu’nda yer alan 26 sivil toplum kuruluşunu temsilen DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’ın yanı sıra Platform Dönem Sözcüsü ve Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Selim Kasapoğlu, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu ve Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mehmet Ali Erbeği, başkent Ankara’da bir dizi temasta bulundu… Öncelikle Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i ziyaret etti. Denizli iş dünyası ile sektörlerinin finansman, ulaşım, maliyet ile enerji ve benzeri konulardaki sıkıntı ve beklentilerini istişare edip üyelerinin talep ve önerilerini aktardı. Daha sonra da Ticaret Bakanı Ömer Bolat'la bir araya geldi. İhracat, istihdam ve sektörleri canlandırmanın yollarını istişare etti; üyelerinin bakanlıktan beklentilerini dile getirdi.

Denizli Platformundan Başkent Çıkarması

Heyet ayrıca Dışişleri Bakan Yardımcısı olan Önceki Dönem Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız'a yeni görevi için hayırlı olsun ziyaretinde de bulundu.

BAŞKAN ERDOĞAN: DOSYALARIMIZDA YER VERDİĞİMİZ KONULARI, BAKANLARIMIZA BU KEZ BİZZAT AKTARDIK

DTO Başkanı Erdoğan, ziyaretleriyle ilgili olarak “Ülke ekonomisinin ihracatının ilk 10 isminden biri olarak Denizli'miz adına önemli görüşmelerde bulunduk. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Hayati Yazıcı’yı, şehrimizi ziyaretinde odamızın aşure hayrında ağırlamış hemen ardından da iş dünyamızın temsilcilerini Denizli Ticaret Odamızın ev sahipliğinde kendileriyle buluşturmuş ve sektörlerimizi istişare etmiştik; toplantının sonunda kendilerinden Ankara’da bizi görüştürecekleri ekonomi yönetimine de sorunlarımızı aktarmak amacıyla randevu talep etmiş ve sözünü almıştık. Bize, (Bunları ilk ağızdan muhataplarıyla konuşmak üzere Pazartesi günü sizi Ankara’ya bekliyorum) demişti. Denizli Platformumuzda yer alan başkanlarımızla, programımızı buna göre ayarladık ve başkente gittik; görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Üyelerimizin, bakanlıklarımızın yetki alanında yer alan konulardaki taleplerini bakanlarımıza bizzat aktardık. Bu arada Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu'nu da ziyaret ederek faaliyetlerimizi ve sektörlerimizi istişare ettik; Denizli Platformu ile iş dünyamızın ve sektörlerimizin finansmandan ulaşıma, ham madde ve enerji gibi girdi maliyetlerinden enflasyon, faizler ve vergiler ile harçlar gibi öncelikli ve önemli konulardaki sıkıntı ve beklentilerini kendileriyle istişare ettik, talep ve önerilerimizi de aktardık. İlgilerinden dolayı teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz. Biz Denizli'de, TOBB Başkanımız da Ankara'da ülkemiz, sektörlerimiz ve üyelerimiz için gecemizi gündüzümüze katıp var gücümüzle çalışıyoruz. Çok daha güçlü bir Türkiye istiyoruz” dedi.

Denizli Platformundan Başkent Çıkarması

BAŞKAN ERDOĞAN: İŞ DÜNYAMIZIN BEKLENTİLERİNİN BAŞKENTTE DE TAKİPÇİSİYİZ

“Bu vesileyle, Denizli İşadamları Tüccarlar ve Sanayiciler Platformu olarak bakanlarımıza daha önce dosyalar halinde sunduğumuz konuların Ankara’da da takipçisi olduğumuzu da belirtmek isterim” diyen Başkan Erdoğan, Polatlı Ticaret Odası ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya’yı da makamında ziyaret etti; iki kurum arasında olası iş birliği alanlarıyla ilgili istişarede bulundu. Denizli heyeti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin bir iştiraki olan UMAT TÜRK Umumi Mağazalar Türk AŞ'ye Yönetim Kurulu Başkan Vekili seçilen Denizli Ticaret Borsası (DTB) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili'ye de yeni makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Denizli Platformundan Başkent Çıkarması

OSTİM’DE HAFİF SİLAH MÜHİMMATI ÜRETEN İHRACATÇI FABRİKAYI ZİYARET ETTİLER

Başkan Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ile, Ankara Ostim'de savunma sanayinde hafif silah mühimmatı üreten ülkenin sektöründe örnek ihracatçı firması Ateşçi Mühendislik Limitet Şirketi'nin Esenboğa Şubesini de ziyaret ederek Genel Müdürü Selçuk Özdemir ile uzman ekibinden firmaları ve ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi aldı; sektörleriyle ilgili istişarede bulundu. Başkan Erdoğan ziyaretleriyle ilgili olarak “İlgilerinden dolayı teşekkür eder kolaylıklar dileriz. Ülkemizde sektörel çeşitliliği sağlayıp çağımızın gerekleri doğrultusunda son teknoloji ve katma değeri yüksek ürünlerle küresel pazarda yer alabilmemiz, en büyük sanayi hamlemiz olacaktır. Bu çabayla çok daha büyük ve güçlü bir Türkiye'ye ulaşmak için yol alanlara, yenilikçi girişimcilerimize müteşekkiriz” dedi.

Denizli Platformundan Başkent Çıkarması

MİLLETVEKİLİ TİN: SAVUNMA SANAYİMİZ, HER GEÇEN GÜN DAHA DA GÜÇLENİYOR

Milletvekili Tin de “Firmamızı tebrik ediyorum. Savunma sanayimizin kabiliyeti her geçen gün daha da güçleniyor. Sektörün geldiği noktayı elbirliğiyle çok daha ileriye taşıyacağız. Verimli bir görüşme oldu. İlgilerinden ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Denizli Platformundan Başkent Çıkarması

Denizli Platformundan Başkent Çıkarması

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!