Denizli
18 Haziran, 2024, Salı
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

DSİ’den ayrıntılı bilgi aldılar Çalışmaları yerinde görüp incelediler

DSİ’den ayrıntılı bilgi aldılar Çalışmaları yerinde görüp incelediler
Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, beraberinde Denizli Milletvekili Şahin Tin ve Devlet Su İşleri (DSİ) 21. Bölge Şube Müdür Yardımcısı Ethem Erenler ile son sel afetinde işletmelerinde zarar oluşan üyelerini ziyaret ederek ayrıntılı bilgi aldı. Afetten bu yana DSİ tarafından yapılan çalışmalarla tekrar yaşanmaması için alınacak tedbirler hakkında ayrıntılı bilgi aldı; işletmecilerle sektörleriyle işlerini istişare etti. Bir kez daha geçmiş olsun dileklerini iletti. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, kendileriyle üyelerini yalnız bırakmayan TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkan Vekili Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’e yakın ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ve DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Devlet Su İşleri (DSİ) 21. Bölge Şube Müdür Yardımcısı Ethem Erenler ile, son sel felaketinden etkilenen firmaların bulunduğu bölgedeki altyapıya dair ihtiyacı ve çalışmaları yerinde inceleyip ayrıntılı bilgi aldı. Başkan Erdoğan, sel felaketinden hemen sonra 9 haziranda bizzat giderek geçmiş olsun dileklerini ilettiği ve yaşadıkları zararı yerinde görüp bilgi aldığı üyelerini, işletmelerinde bir kez daha ziyaret ederek bugüne kadar yapılanlarla planlanan çalışmalar ve ihtiyaçları hakkında istişarede bulundu.

Denizli Ticaret Odası

BAŞKAN ERDOĞAN: MİLLETVEKİLİMİZ TİN İLE, DSİ MÜDÜR YARDIMCIMIZDAN AFET BÖLGESİNDEKİ ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDIK

Başkan Erdoğan, temaslarıyla ilgili olarak, “Denizli Ticaret Odamızdaki üyelerimizden son sel felaketinde büyük zarar gören Mutlubaşlar Muteks Tekstil, Gümüşsu Arıtma, Poyraz Boya ile BATUTEK Teknik Kumaş Tekstil Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi'ni bu kez Denizli Milletvekilimiz Şahin Tin ve DSİ 21. Bölge Şube Müdür Yardımcımız Ethem Erenler ile ziyaret ettik. Sel felaketindeki zararlarını bizzat yerinde görüp inceledik ve bir daha yaşanmaması için gereken tedbirleri istişare ettik. Ayrıca sektörleriyle işleri hakkında hasbihal de ettik. Son sel afetinde işletmelerinde oluşan zararın giderilmesiyle ilgili bugüne kadar yapılanlar hakkında ayrıntılı bilgi aldık. Geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. DSİ Müdür Yardımcımızdan da bölgede yapılan incelemeleri, ihtiyaç ve son durum hakkında bilgi edindik. Çok şükür kısa zamanda bu işletmelerimizin işleyişine engel teşkil edecek temel sıkıntılarını bertaraf ettiklerini ve işlerine devam ettiklerini gördük. Ancak bundan sonra böyle bir afetin bir kez daha yaşanmaması için yapılması gerekenler vardı; biz önceki ziyaretimizde kendilerinden bu konuda bilgi almıştık; onu da milletvekilimize aktarmıştık. Bugün bu bölgeyi ve sorunu bu kez birlikte yerinde görüp inceledik. İlgili müdürümüz de bize eşlik etti ve bölgenin altyapısı ile yürüttükleri çalışmalar hakkında bizleri ve işletmelerimizi bilgilendirip üyelerimizi bizzat dinledi. Yakın ilgilerinden dolayı milletvekilimiz ile müdürümüze teşekkür ederim. El birliği ile kalan sıkıntılarını en kısa zamanda çözeceğiz. Tekrar tüm üyelerimize geçmiş olsun. Allah, bir daha böyle bir afet yaşatmasın” dedi.

Denizli Ticaret Odası

MİLLETVEKİLİ TİN, BAŞKAN ERDOĞAN’A GÖSTERDİĞİ İLGİ VE DUYARLILIĞINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkan Vekili Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ise üyelerini yalnız bırakmayan DTO Başkanı Erdoğan’a teşekkür etti. Tin, “Uğur Başkanımız, üyelerinin dertleriyle dertlenen, sadece iyi zamanlarında değil kötü ve zor günlerinde de yanlarında olan, arkalarında duran birisidir; bugün burada bunu bir kez daha gördük. Daha önce bu bölgedeki afetten etkilenen işletmeleri tek tek ziyaret ederek firmalarımızın uğradığı zararı yerinde incelemişti; bizi de bu konuda ayrıntılı bilgilendirmişti. Hemen o gün, acilen neler yapılması gerekiyorsa kendileriyle istişare ederek harekete geçmiştik. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerdeki kuvvetli yağışın ardından meydana gelen sel afetinde evlerde, iş yerlerinde, mahallelerde ve tarım arazilerinde ciddi hasar meydana gelmişti. 3 Haziran 2023 tarihinde, Pamukkale ve Merkezefendi İlçelerimizdeki Gökpınar Çayı ile Gümüşçay Deresi güzergâhında taşkınlar yaşanmıştı. Bugün bu bölgede incelemelerde bulunduk. Firmalarımızı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Gökpınar Çayı ve Gümüşçay Deresi’nde meydana gelen taşkın sonrasında, DSİ ve ilgili kurumlar tarafından iş makineleriyle temizlik çalışması başlatıldı. Yeni bir taşkına sebebiyet vermemek için de önlemler alındı, alınıyor. Bizzat gelip baktığımız ve yetkililerden bilgi aldığımız bu güzergâhta, DSİ ekipleri gerekli incelemelerini tamamladı. Bize sunulan bilgiler çerçevesinde de bazı girişimlerde bulunduk. Daha önce 2023 Yılı Yatırım Programı'na aldırdığımız Gökpınar Çayı'nın Islahı ile Gümüşçay Deresi'ndeki Yatak Düzenleme Çalışmalarının İhalesinin yapılabilmesi için ihtiyaç duyulan ödeneğin aktarılmasının ardından eylül ayı içerisinde de ihalesinin tamamlanmasını bekliyoruz. Eylül ayı içerisinde, Denizli Merkez Akhan ve Korucuk Gökpınar Çayı Islahı 2’nci Kısım Çalışmaları kapsamında, buradaki ihtiyaçlar da karşılanacak. Rabbim, ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten muhafaza etsin. Afete maruz kalan vatandaşımız müsterih olsun; devletimiz her koşulda milletinin, girişimcisinin, yatırımcısının yanındadır” diye konuştu.

Denizli Ticaret Odası

Denizli Ticaret Odası

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 2
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 2
  KOMİK
 • 2
  İNANILMAZ
 • 2
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!