Denizli
14 Nisan, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

Merkezefendi Belediyesi çiftçilere 100 ton gübre desteği sağladı

Merkezefendi Belediyesi çiftçilere 100 ton gübre desteği sağladı
Merkezefendi Belediyesi, Kırsal Kalkınma Eylem Planı kapsamında çiftçilere yönelik önemli bir destek sağlayarak, Kumkısık Mahallesi'nde düzenlenen bir programda 100 ton gübre dağıtımını gerçekleştirdi. Programda çiftçiler, gübrelerini teslim alarak destekten faydalandı.

Daha önce fide, küçükbaş hayvan ve yem gibi birçok destekleme programını hayata geçiren Merkezefendi Belediyesi, bu sefer arpa ve buğday üretimi yapan ÇKS belgesine sahip çiftçilere yönelik 30 dekara kadar her üç dekar başına bir çuval gübre desteği sağladı.

Kumkısık Mahallesi'nde düzenlenen gübre dağıtım programına Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizli Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici, Denizli Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Baha Yanarca, 195 sayılı Denizli Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü İlhan Çiçek, muhtarlar ve çiftçiler katıldı. Programın sonunda çiftçiler, belgeleriyle birlikte gübrelerini yetkililerden teslim aldı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, programda yaptığı açıklamada, göreve geldikleri günden itibaren üretimin kendileri için büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak, alım gücünün zayıf olduğu bu günlerde çiftçilere destek olmak amacıyla ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirtti. Doğan, aynı zamanda Kırsal Kalkınma Eylem Planı'nı hayata geçirdiklerini ve ilçedeki tarım ve hayvancılıkla uğraşan bölgelerde desteklerini sürdürdüklerini dile getirerek, "Sadece 100 ton gübre dağıtmıyoruz, aynı zamanda bir eylem planı çerçevesinde üretim yapılan bölgelerde desteklerimizi sürdürüyoruz. Çiftçilerimizin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz" dedi.

gübre
“Çiftçinin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz”
Her zaman üreticinin ve çiftçinin yanlarında olduklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Göreve geldiğimiz günden itibaren üretim bizim için çok önemliydi. Üretimin, toprağın ve suyun ne kadar kıymetli olduğunu hepimiz biliyoruz. Alım gücünün olmadığı bu günlerde sizlere destek olmak için elimizden gelen gayreti ve özveriyi gösteriyoruz. Tarım için projelerimiz var ama bu yetmez dedik Kırsal Kalkınma Eylem Planı’nı gerçekleştirdik. Biz sadece burada 100 ton gübre dağıtımı değil. Dağıtımdan da önemlisi bir eylem planı çerçevesinde ilçemiz sınırlarındaki üretimin hayvancılığın yapıldığı bölgelerde desteklerimizi sürdürüyoruz. Çiftçilerimizin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz” dedi.
gübre

“Merkezefendi’de her çocuklarımız Halk Süt ile buluşuyor”
Başkan Doğan, “Üreticimiz hiç yalnız kalsın istemiyoruz. 2019’da hemşehrilerimizi ilk Halk Süt ile buluşturduk. Bugün 2 ve 5 yaşındaki her çocuğumuz Halk Süt ile buluşuyor. Halk Süt’ü kooperatif ile iş birliği içinde yapıyoruz. Yani her zaman biz üreticinin elinden tutan Kooperatifleri de desteklemeye çalıştık. Artık çocuklar süte ulaşamaz hale geldi. Ama Merkezefendi Belediyemizde Halk Süt ile birlikte çocuklarımız yeterli şekilde gelişimlerine devam ediyor. Türkiye’de Halk Süt ile nüfusa oranla çocuklara en çok süt desteğinde bulunan ikinci belediye olma özelliğini sürdürüyor” diye konuştu.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Kırsal Kalkınma Eylem Planımız çerçevesinde her yıl 100 ton gübre 100 ton yem desteğinde de bulunacağız. Her zaman sizlerin yanındayız. Her zaman sizlerin yanında olduk. Sizlerin hem yalnız kalmasın istiyoruz hem de üretmenizi istiyoruz. Önümüzdeki dönemde de çok güzel projelerimiz olacak. Yem desteğimiz, gübre desteğimiz, fide desteğimiz, küçük baş hayvan desteğimiz var. Önümüzdeki dönemde de mazot desteğimiz ile çiftçilerimize destek olacağız” dedi.

“Desteklerin artarak devam etmesini diliyorum”
Denizli Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Baha Yanarca, “Tarımsal alanda maliyetlerin arttığı bu dönemde Merkezefendi Belediyemizin böyle bir destekte bulunması çok anlamlı. Çiftçilerimiz adına desteklerin artarak devam etmesini diliyorum. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Tarıma verilen her desteğe minnettarız”
Denizli Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici, “Her türlü zorluğa rağmen üretmeye devam eden üreticilerimiz. Bu zor dönemlerimizde bu destekler bize motivasyon oluyor. 2019’dan bu yana Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan, her zaman bize destekte bulundu. Bu destekler bizlerin üretimde daha heyecanlı ve dört kolla sarılmamızı sağlıyor. Tarıma verilen her desteğe minnettar olmaya devam edeceğiz” dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 1
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!