Denizli
30 Mayıs, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

Tuğba Özay’dan Denizlili kadınlara destek!

Tuğba Özay’dan Denizlili kadınlara destek!
Ünlü manken, oyuncu ve şarkıcı Tuğba Özay, üreten kadınlara destek amacıyla Denizli’ye geldi. Özay, “Daima kadın dayanışmasını savundum; savunmaya devam edeceğim. Bir süre önce şehir hayatından kaçmıştım. Çal, doğal güzelliği ve tarihi mekanları, doğal hayatıyla mükemmel bir yer. Kadınlarımız daha fazla üretimin ve istihdamın için de yer alsın, köylülerimiz de asla topraklarını satmasın” dedi.

Şehir hayatını terk ederek yeni bir hayata başlayan ve kutu gibi bir yerde yaşamını sürdüren manken Tuğba Özay, artık doğanın kızı olduğunu söyledi. Doğanın kızı, doğal güzelliğiyle tanınan Denizli’nin Çal ilçesini ziyaret etti. Çal Belediyesi öncülüğünde kurulan ve ‘Çal Garası’ markasıyla yöresel ürünlerin üretimini ve satışını yapan Çal Kadın Kooperatifi’nin daveti üzerine Çal’ı ziyaret eden manken, oyuncu ve şarkıcı Tuğba Özay, “Bu yıl meslekte 30.yılımı doldurdum. Sanatçının topluma karşı sorumluluğu olmalıdır. Toplumsal sorunlarda, kadın sorunlarında hep aktif olmaya çalıştım. Şimdi de üreten kadınları destekleme ve kadın dayanışması adına Çal’dayım” dedi.

AKCAN, KOYUN YARIŞLARINA DAVET ETTİ

Tuğba Özay, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ı da makamında ziyaret edip, Çal Kadın Kooperatifi’nin çalışmaları ve Çal ile ilgili bilgiler aldı. Özay’a, Sudan Koyun Geçirme ve Çoban Bayramı’nda çekilen fotoğrafı hediye eden Akcan, “Yörük kızını Çal’da ağırlamanın kutluluğunu yaşadık. Kendisini bu yıl Ağustos ayında düzenleyeceğimiz Aşağıseyit Koyun Sudan Geçirme ve Çoban Bayramı’na davet ettim. Kadınlarımıza destek için Çal’a geldiği için teşekkür ediyorum” dedi.

Tuğba Özay’dan Denizlili kadınlara destek!

Tuğba Özay ise, her zaman kadın dayanışması, kadın hakları savunucusu olduğunu ve üreten kadınları desteklediğini söyledi. Özay, “Çal’ın doğal güzelliği beni büyüledi. Çal Kadın Kooperatifi’ni ve ürünlerini de inceledim. Hayran oldum. Burada üretilen yöresel ürünler ülkemizin her köşesine ve yurt dışına pazarlanıyormuş. Çok mutlu oldum. Kadın istihdamını destekleyen ve bu kooperatifin mimarı olan Başkan Fethi Bey’i kutluyorum. Daima kadın dayanışmasını savundum; savunmaya devam edeceğim. Kadınlarımız aktif iş hayatının için de daha fazla yer almalıdır. Bir süre önce şehir hayatından kaçmıştım. Çal, doğal güzelliği ve tarihi mekanları, doğal hayatıyla mükemmel bir yer. Son olarak köylülerimize sesleniyorum; Lütfen tarlalarınızı satmayınız. Büyük sermaye gruplarına satış yaparsanız yarın bedelini toplum olarak ağır öderiz” diye konuştu.

Tuğba Özay’dan Denizlili kadınlara destek!

Başkan Fethi Akcan ile birlikte Çal ile ilgili fotoğraf ve resimleri de inceleyen Tuğba Özay, Çal’ın yaşanacak mükemmel bir yer olduğunu sözlerine ekledi.

Tuğba Özay’dan Denizlili kadınlara destek!

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!