Denizli
21 Nisan, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

Çivril 2 Yeni Sağlık Tesisine Kavuştu

Çivril 2 Yeni Sağlık Tesisine Kavuştu
Çivril, Devlet-Millet işbirliği ile iki yeni sağlık tesisine kavuştu. Sağlık Bakanlığı tarafından inşa edilen Çivril Merkez 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile Gümüş Traktör San.Tic. Ltd. Şti. tarafından babaları Hacı Osman Gümüş adına yaptırılan Kıralan Hacı Osman Gümüş Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları düzenlenen bir törenle hizmete açıldı. Ayrıca, Sağlık Bakanlığı tarafından Denizli'ye tahsis edilen tam donanımlı ambulanslar da yeni açılan istasyonlarda kullanılmak üzere istasyon sorumlularına teslim edildi.

Açılış törenlerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Nihat Zeybekci, AK Parti Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan, Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Hayırsever Gümüş ailesi, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk programın açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Öztürk; 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarının ve ambulansların Çivril’e hayırlı olmasını dileyerek; “ Acil sağlık hizmetleri istasyonları her ildeki nüfus yoğunluğuna göre planlanmakla birlikte, büyük ilçelerimizde 30 bin nüfusa bir istasyon yapılacak şekilde konuşlanmaktadır. Çivril’de 2 istasyonumuz vardı. Milletvekilimiz Cahit Özkan Kıralan’da vatandaşların en büyük talebinin ambulans olduğunu söylemesiyle Çivril’e 3. Acil Sağlık İstasyonumuzun kurulması yönünde çalışmalar başlattık. Sağlık Bakanlığımıza bu talebi doğru bir şekilde anlattık ve Bakanlığımız acil sağlık istasyonu yapılmasını uygun buldu. Hayırseverlerimiz Gümüş ailesi de istasyon yapımına talip oldu ve burada Devlet – vatandaş işbirliğinin en güzel örneğini gördük. Hayırseverlerimiz tarafından yaptırılan istasyonun yanında Sağlık Bakanlığımız tarafından gönderilen yeni bir ambulans Kıralan’da hizmet verecek. Yine Çivril’de Devlet Hastanesi yerleşkesinde Sağlık Bakanlığımız tarafından yaptırılan 112 Acil Sağlık İstasyonun açılışını gerçekleştireceğiz. İstasyonlarımızın yapılmasında bizi destekleyen çok kıymetli Bakanım Nihat Zeybekci’ye, çok kıymetli vekillerimize ve Kıralan’daki Acil Sağlık İstasyonumuzu yapan Gümüş ailesine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Gümüş Traktör adına konuşma yapan Hayırsever Mustafa Gümüş de yaptığı konuşmada böyle güzel bir günde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederek; “ Allah inşallah daha büyük sağlık tesislerini yapmayı bize nasip eder” dedi.

Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut da Çivril’de hayırseverlerin meşhur olduğunu belirterek; Çivril’e geldiğim günden beri bunu görüyorum. Bugün çok güzel bir tesisimizin açılışında bir araya geldik. Hayırseverimiz Mustafa Gümüş’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Kıralan’a her geldiğimizde vatandaşlarımız tarafından Acil Sağlık İstasyonu ve ambulans talebi geliyordu. Bu noktada 112 istasyonunun yapılmasında hayırseverimize, Bakanımıza, Milletvekillerimize, Sağlık Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu ambulans buradan hiç çıkmaz. Fakat hayatın bir gerçeği var. İhtiyaç olduğunda artık 112 istasyonumuzda ambulansımız hızır gibi vakalara yetişecek” dedi.

 

Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin; “ Sağlık alanında 22 yıl önceki sağlık hizmetlerine baktığımızda hastanelerdeki, eczanelerdeki kuyrukları hepimiz biliyoruz. Bugün geldiğimiz noktada ise sağlık alanında yapılan sağlık tesislerimizle, vatandaşlarımızın ayağına kadar hizmeti götürüyoruz ve sağlıkta yaptığımız iyileştirmelere devam edeceğiz. Acil Sağlık İstasyonumuz Kıralan halkına hayırlı olsun” dedi.

 

Ak Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan ; “ Acil Sağlık İstasyonumuzun Kıralan’a hayırlı olmasını diliyorum. Denizli’de de sağlık yatırımları ülkemize paralel bir şekilde hayata geçti. Bugün hamdolsun ilçelerimizdeki sağlık kuruluşlarını yeniledik. Vatandaşlarımız, ilçelerimizde ve bütün mahallelerimizde sağlık hizmetini alır hale geldi. Kıralan’da açtığımız bu eser, bu bölgede pek çok mahallede insanımıza hayat verecek. Başta hayırseverimiz Mustafa Gümüş ve ailesi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Nihat Zeybekci de Hayırsever Mustafa Gümüş’e teşekkür ederek sözlerine başladı. Zeybekci: “ Avrupa’da yaşayan fakat sağlık sıkıntısı yaşayan Türk vatandaşlarımızı Avrupa’nın neresinden olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti’nin ambulans uçakları ile  ülkemize getirerek tedavilerini yapıyoruz. Tüm dünyada Türkiye sağlık turizmin merkezi haline geldi. Avrupa’dan Türkiye’ye tedavi olmak için geliyorlar. Nereden nereye geldiğimizin en güzel örneğidir bunlar. Şehir Hastanelerimiz, Devlet Hastanelerimiz, Üniversite Hastanelerimiz,  alanında uzman sağlık çalışanlarımız hizmet veriyor. Bir zamanlar ilde bile hayal edemeyeceğimiz hastane, bugün Çivril ilçemizde hatta Diş Hastanesiyle birlikte bulunmakta. Sağlık tesislerini yapmaya devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun ” dedi. 

 

Konuşmalardan sonra hayırsever Gümüş ailesi adına Mustafa Gümüş ve Muhammet Gümüş’e Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut tarafından plaket takdim edildi. Daha sonra da kurdele kesimi yapılarak Kıralan 112 Acil Sağlık İstasyonu hizmete açıldı. Daha sonra Çivril’e geçilerek orda da düzenlenen törenle Merkez 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu hizmete açıldı.  Sağlık Bakanlığı tarafından Denizli’ye tahsis edilen tam donanımlı ambulanslar da yeni açılan istasyonlarda kullanılmak üzere istasyon sorumlularına teslim edildi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!