3ü
Denizli
27 Şubat, 2024, Salı
 • DOLAR
  30.36
 • EURO
  32.97
 • ALTIN
  1985.0
 • BIST
  8487.2
 • BTC
  43506.093$

DSO Başkanı Selim Kasapoğlu Afet Bölgesini Ziyaret Etti

DSO Başkanı Selim Kasapoğlu Afet Bölgesini Ziyaret Etti
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve toplamda 11 ili, binlerce vatandaşı etkileyen felaketin ardından iş dünyasının bölgedeki afetzede vatandaşlara destekleri devam ediyor. Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde, sivil toplum kuruluşları ve oda/borsa başkanlarından oluşan heyetle afet bölgelerinden Adıyaman'ı ziyaret ettiler. Heyet, Adıyaman Valiliği'nde Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile bir araya gelerek, afet bölgesine yardımların koordinasyonu ve arama kurtarma çalışmaları hakkında bilgi aldılar. ​​​​​​

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve toplamda 11 ili, binlerce vatandaşı etkileyen felaketin ardından iş dünyasının bölgedeki afetzede vatandaşlara destekleri devam ediyor. Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde, sivil toplum kuruluşları ve oda/borsa başkanlarından oluşan heyetle afet bölgelerinden Adıyaman'ı ziyaret ettiler. Heyet, Adıyaman Valiliği'nde Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile bir araya gelerek, afet bölgesine yardımların koordinasyonu ve arama kurtarma çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

TOBB koordinasyonunda bölgeye devam eden yardım seferberliğinin sonraki aşamalardaki yol haritası hususunda görüş alışverişi gerçekleştirdiler. Adıyaman Valiliğindeki istişare toplantısı sonrasında sahaya inerek, afet bölgesinde değerlendirmelerde bulundular. Saha ziyareti dönüşünde açıklamalarda bulunan Başkan Kasapoğlu: "Etkileri uzun yıllar devam edecek bir felaketle karşı karşıyayız. Adıyaman’da sahada derin etkilerini daha fazla hissettik. Bölgedeki kamu görevlileri ve sivil toplumla temas halindeyiz. İhtiyaç duyulan malzemeleri hızlı bir şekilde organize edip sevk etmeye çalışıyoruz. Sanayicimizin hassasiyeti çok yüksek. Herkes elinden gelen fedakarlığı gösteriyor. Göstermeye de devam edeceğiz. Bu noktada Denizli halkına tekrar teşekkür ediyorum. Yapılan sevkiyatların koordinasyonu çok önemli. Aktarılan kaynakların verimli bir şekilde depremzedelere aktarılması gerekiyor. Bu nokta yaşanan sıkıntıları sayın bakanlara aktardık. Uzun sürecek bir süreç olduğu için iyi bir planlama ile hareket edilmesi gerektiğini ve oluşacak yol haritasında iş dünyasının üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu dile getirdik" dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!