Kollektif
Denizli
19 Temmuz, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

Honaz Belediyesi Can Dostları İçin Mama Üretiyor

Honaz Belediyesi Can Dostları İçin Mama Üretiyor
Honaz Belediyesi önemli projeleri arasında yer alan Mama Üretim Tesisi’ni 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde açılışı töreni yapılarak faaliyete başladı.

Mama Üretim Tesisi’ni Denizli’de uygulayan ikinci belediye olan Honaz Belediyesi Sokak Hayvanları Mama Üretim Tesisi 4 Ekim Hayvan Koruma Günü’nde faaliyete açıldı.  Açılışa Denizli Hayvan Hakları Denizli Platformu Kurucusu ve Denizli Hayvan Dostları Derneği Başkanı Bülent Gökçe ve dernek üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Tesiste yemeklerden arta kalan gıdalar toplanarak, mama üretim cihazında modern ileri işleme teknikleri ile sokak hayvanları için mama haline getirilecek. Mamalar kullanıma hazır hale geldikten sonra vakumlanarak paketlenecek ve paketlenen mamalar günlük olarak sokak hayvanlarına ulaştırılmak üzere dağıtılmaya başlanacak.

GÜNLÜK 300 CAN DOSTA MAMA DESTEĞİ

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Honaz Belediyesi günlük ihtiyacını karşılayacak 300 hayvanın mama üretim kapasitesine sahip sokak hayvanları için üretim ünitesi kurdu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış töreninde konuşan Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek; “Kendisi küçük gibi görünen amacı hizmeti kalbe dokunuşu çok büyük olan bir tesisin açılışını yapıyoruz. Dünya sadece insanların yaşam alanı değil milyonlarca canlıların yaşam alanı, maalesef insan eliyle kaybedilmiş hakları, özgürlükleri ve yaşam alanları olumsuzlukları bizim yaşattığımız doğal hayatlar var. Doğal hayatı olduğu gibi devam ettirebilmek ve onlara destek olmak sosyal dengeyi, canlıların dengesini birçok insanın gönlünden geçirdiği fakat paydaş olamadığı hayvanların çözümü için bizde Honaz Belediyesi olarak bu sorunu çözmek istedik” dedi.

Başkan Kepenek, “Sokak hayvanlarımıza yeterli olmadığı takdirde bir veya iki makine daha ekleyerek tesisimize ilave edeceğiz. Tüm canlıların doyabileceği bir ortam yaratmamız gerekiyor. Ben telsisin hayırlı olmasını diliyorum Honaz’da ki hayvan severleri personelimin buradan mamalarını alarak evlerine götürmelerini evsel atıklarını buraya getirip makinelerde üretim için destek vermelerini rica ediyorum. Çünkü sürdürülebilir doğa hayatını birlikte gerçekleştirmek istiyorum. Ben bu projede görev alan bütün dostlarıma, personelime ve bizi yalnız bırakmayan sokak hayvanlarının büyük destekçisi Denizli Hayvan Hakları Denizli Platformu Kurucusu ve Denizli Hayvan Dostları Derneği Başkanı Bülent Gökçe’ye ve dernek üyelerine teşekkür ediyorum’ dedi.

Açılış töreni, kurdele kesiminin ardından sona erdi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 3
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yaymlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!