evora

Okul tatili uzadı mı? Bakan Koca ve Selçuk'dan önemli açıklamalar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Okul tatili uzadı mı? Bakan Koca ve Selçuk'dan önemli açıklamalar
Abone ol
Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası, Sağlık Bakanı Koca ve Milli Eğitim Bakanı Selçuk açıklamalarda bulunuyor. En çok merak edilen konulardan biri ise okullar uzatılacak mı sorusuydu. Bakan Selçuk bunun cevabını da verdi.
büyükşehir

Bakan Fahrettin Koca'nın açıklamalarından satır başları;

Bilim, bugün için büyük vaatlerde bulunamıyor. Bu insan sağlığının yeni ve sırrı tam olarak çözülememiş düşmanı.

Koronavirüse karşı verdiğimiz mücadelenin başarısı tek tek her birimize bağlıdır."

Virüs genç, orta yaşlı ayrımı yapmıyor. Fark etmediğiniz bir hastalığınız varsa virüs onu ortaya çıkaracak.

OKULLARA VERİLEN ARA UZATILACAK

Okula verilen ara uzatılacak. Eğitim okul içinde yapılmıyor, bu tatil değil, eğitim devam ediyor.

İşte toplantı sonrası yapılan açıklamadan öne çıkan başlıklar...

Bakan Koca:

Korkunun büyük olduğunu söylemeye gerek yok. Bilim bugün için büyük vaatlerde bulunamıyor.

Bu hastalığa karşı elimizde güçlü bir koz var: Yakalanmamak...

Hiçbir sağlık kurumu virüsün bize ulaşmasını önleyemez. Siz önleyebilirsiniz. Evinize çekilerek, temastan kaçarak önleyebilirsiniz. Devletimiz başka hiçbir ülkeyle kıyaslanmayacak kadar güçlüdür. İnsan sayısının arttığı her ortam riskin arttığı ortamlardır. Sabah sizi evden uğurlayanlar akşam neyle karşılacaklarını bilmiyor. Daha büyük acılara aracılık etmeyin. Biraz kendi dünyanıza çekilin. Tolstoy'u okuyun. Bugünler kendinize yatırım olsun. Orta yaşlardaki vaka sayısı az değil. Virüs, genç, yaşlı ayrımı yapmıyor. Dikkatli olmalısınız. Sosyal hayatınızı asgari düzeye indirmelisiniz. Telefon sohbetlerinizi daha uzun tutun. Sevdiklerimizle, yakınlarımızla birbirimizi daha fazla özleyelim. Çocuklar. Artık oyunları evde oynayalım. Saygımızı sevgimizi uzaktan gösterelim. Okullar tatile girdi diye yanlış bir algı var. Eğitim devam ediyor. İnternet ve televizyon üzerinden eğitim devam ediyor. Uygulamayı lütfen tatil olarak görmeyin. Çocuklarınızın da konuyu böyle anlamalarını önleyin. Verilen ara uzatılacak. Sayın bakanım birazdan söyleyecek. Dışarı çıkmamaya özen gösterin. Aldığımız tedbirler kadar güçlüyüz. Hayat eve sığar. Özellikle çıkan vaka sonuçlarını bildirmeye çalışıyoruz. Hem toplam hasta sayısını test sayısını kaybettiğimiz vaka sayısını, yoğun bakımdaki hasta sayısını ve iyileşen hasta sayısını her gün güncelleyerek kamuoyu ile paylaşmış olacağız. Grafik şeklinde vaka sayısı görülecek. Bir hastamız 65 yaşındaydı taburcu oldu. Bir diğer hastamız da taburcu oldu. O da 60 yaş üstüydü. Yoğun bakım şartlarında olan hastalarımız iyileşme durumunda.

Bakan Selçuk:

Bizim için önceliğimiz çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal sağlığı. Milli Eğitim Bakanlığı televizyon yoluyla uzaktan eğitime başladı. Bu uzaktan eğitim kısmının dışında en kısa sürede yüz yüze telafi eğitim yapmakla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bütün bu çalışmalara baktığımzıda eğitimde elbette kayıplar eksikler olacaktır ancak her veli müsterih olsun telafi ve sınavlar konusunda her türlü senaryoya hazırız. Bu koşuyu yürüteceğiz. Bu çerçevede önümüzdeki tatil evde eğitim sürecini 30 Nisan'a kadar uzatıldı. 30 Nisan'a kadar okullar tatil edildi. Gerekli her türlü tedbir alınacak. 

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizlispor Testten Geçecek Yeşil Siyahlılar Cevap BekliyorÖnceki Haber

Denizlispor Testten Geçecek Yeşil Siyahl...

Denizli'de Feci Kaza Sürücü Cengiz Matpan Yanarak Can VerdiSonraki Haber

Denizli'de Feci Kaza Sürücü Cengiz Matpa...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
evora