Denizli
14 Nisan, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

Pamukkale Üniversitesi kendi yemeğini pişirmeye başladı

Pamukkale Üniversitesi kendi yemeğini pişirmeye başladı
Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) yemekhaneleri hizmete açıldı. Kendi mutfak düzenini kuran yine kendi aşçılarıyla öğrencilere uygun fiyata yemek sunmaya başladı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan tarafından Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Yemekhaneleri hizmete açıldı. Konu ile ilgili demeç veren Rektör Kutluhan, PAÜ Yemekhanelerinin kendi yemeklerini kendi pişireceğinin mutluluğunu paylaştı.

Rektör Kutluhan: “Yemekhanemizde; yemek yapma, pişirme, bulaşık yıkama yerleri ve fırın için ayrı ayrı kompartımanlar yaparak ve her birine kamera yerleştirerek daha hijyenik, daha güzel yemekler yapılmasına ilişkin altyapıyı tamamladık”

Konu ile ilgili basın mensuplarına PAÜ Yemekhaneleri mutfaklarında açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan şunları kaydetti: “Yemekhanemizi tekrar düzenledik. Daha fonksiyonel daha hijyene uygun hale getirdik. Burada eskiden fırınla birlikteydi. Fırını ayırdık, bulaşıkhanesini ayırdık. Yemekhanemizde; yemek yapma, pişirme, bulaşık yıkama yerleri ve fırın için ayrı ayrı kompartımanlar yaparak ve her birine kamera yerleştirerek daha hijyenik, daha güzel yemekler yapılmasına ilişkin altyapıyı tamamladık. Biliyorsunuz, bir hafta on gündür de yemekler kendi yemekhanemizden çıkmakta. Biz de yemeklerin kalitesini ve çıkarılabilirliğini kontrol ettik ve arkadaşların bunu başardığını gördük. Yaşamış olduğumuz pandemi ve yine yaşamış olduğumuz 6 Şubat depremleri bize göstermiştir ki kurumların özellikle büyük kurumların, kendi yemeğini kendi yapmasının önemi büyüktü. Üniversitemiz binaları daha genç. İnşallah olmaz ama Denizli’de deprem olduğunda, tıpkı Malatya’da olduğu gibi hazır olmak istiyoruz.  Malatya’da bu çok ciddi bir şekilde yaşandı. Malatya’daki üniversitesinin yemekhanesi sağlam kaldığı için günlük sabah öğle akşam yemek çıkarıldı. Her bir öğün için yüz bin yemek çıkarıldı. Çok büyük bir katkısı oldu. İnşallah Denizli’miz böyle bir deprem yaşamaz ama dünyanın bin bir hali var.  Biz öncelikle öğrencimize kaliteli ve ucuz yemeği çıkarmak, üniversitemizdeki personelimizi değerlendirmek istedik, çünkü bizim üniversitemizde aşçılarımız var. Onlar değişik yerlerde değerlendirilmişti. Onları da değerlendirmek ve öğrencimizi daha mutlu etmek için bu yemekhaneyi tekrar düzenlemiş oluyoruz.”

Rektör Kutluhan: “Altı bin ile sekiz bin arasında öğrencimizin yemek yiyeceğini hesap ederek yola çıktık”

“Şimdi biraz önce yemeğin başında konuştuğumuz gibi biz hizmet alımı şeklinde yaptığımız ki biliyorsunuz, Akköy’deki bir meslek lisesinden yemeğimizi alıyorduk. Onların da bu yemekhanenin yapılmasında büyük katkısı var. Çünkü yeni Milli Eğitim Bakanımız öğrencilerine yemek verilmesini istediği için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müz yılbaşına kadar bize müsaade etti. Biz de bunu tamamladık. Şimdi biz öğrencimizin yemek yeme sayısına göre burada hazırlığımızı yaptık ki, bu hazırlık on beş bine tekabül edebilir. Ama şu anda mevcut şartlarda en fazla dört bin-dört bin beş yüz, beş bin beş yüz defa yaşandığını gördüm. Biz yine altı bin ile sekiz bin arasında yemek yeneceğini, öğrencimizin tercih edeceğini hesap ederek yola çıktık.”

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!