Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor
DEGİAD, Türkiye’de ilk defa bir STK’nın düzenlediği mimari proje olma özelliği taşıyan “Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor” projesiyle Pamukkale’yi hak ettiği yere getirme adına önemli projelere imza atıyor. Bu kapsamda DEGİAD İş ve Genel Projeler Komisyonu tarafından Pamukkale Köyü Projesi Çalışma Grubu kuruldu. Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor Projesinin 2. Etabının hazırlıklarına başlayan çalışma grubu yeni çalışmalara imza atmayı hedefliyor.
denizli büyükşehir

Denizli’nin ekonomik ve sosyal hayatının geliştirilmesi anlamında her daim yüksek sorumluluk bilinciyle hareket eden DEGİAD, kısa sürede kent genelinde büyük ses getiren Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor Projesi’ne imza atmıştı. Bu projeyle dünyanın beyaz cenneti, kültür ve turizm alanındaki eşsiz güzelliği Pamukkale’nin yenilenmesi ve kalkınması hedefleniyor.

Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor Projesi kapsamında ilk etabı tamamlayan DEGİAD, ikinci etap için çalışmalara başladı. 

İlk etapta 51 projenin katılımıyla yaşayan Pamukkale Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması düzenlenmişti. 

DEGİAD, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi’nin de desteğiyle “DEGİAD Yaşayan Pamukkale Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması” gerçekleştirmişti. Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor Projesi kapsamında düzenlenen bir mimari fikir yarışması olan etkinlik ile Denizli’nin gözbebeği, doğa harikası, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan turizm beldesi Pamukkale’nin sahip olduğu turizm potansiyelinin hak ettiği şekilde ekonomiye ve refaha tahvil edilemediği endişesiyle kamuoyunda bir farkındalık ve bilinçlenme oluşturulması hedeflenmişti. 

51 projenin katılımıyla gerçekleştirilen Pamukkale Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması kapsamında DEGİAD 1. 2. ve 3.’lük Ödülü, DEGİAD Mansiyon beş ayrı ödül ve DEGİAD Satın Almaya Değer Görülen ödülü ile 2 öğrenci için Jüri Katılım Ödülü verilmişti.

Pamukkale Köyü Projesi çalışma grubunun kurulmasıyla birlikte Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor Projesi’nin 2. etap hazırlıklarına başlandı. 

Proje kapsamında çalışmalarına hız kesmeden devam eden DEGİAD İş ve Genel Projeler Komisyonu tarafından Pamukkale Köyü Projesi Çalışma Grubu kuruldu. İlk toplantısını 28 Ekim 2019 tarihinde gerçekleştiren çalışma grubu, DEGİAD üyesi mimarlar ile DEGİAD Yönetim Kurulu üyelerinin bulunduğu İş ve Genel Projeler Komisyonu üyelerinden oluşuyor. Çalışma grubunda; DEGİAD üyeleri Mimar Nedim Öz, Mimar Ezgi San ve Yüksek Mimar İrem Selçuk ile DEGİAD yönetim kurulu ve İş ve Genel Projeler komisyonu üyeleri Cahide Fenli Akman, Dr. Öğr. Üyesi Mimar Halit Coza ve Emin Terzioğlu yer alıyor.

Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor Projesinin 2. Etabının hazırlıklarına başlayan çalışma grubu, önümüzdeki dönemlerde Pamukkale Köyü’nün yeniden canlandırılmasına yönelik heyecan verici çalışmalara imza atmayı hedefliyor. 

 

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizli Vosvos Kulübü’nden Cumhuriyet KonvoyuÖnceki Haber

Denizli Vosvos Kulübü’nden Cumhuriyet Ko...

Denizli’de Semt Pazarında Kan AktıSonraki Haber

Denizli’de Semt Pazarında Kan Aktı

Yorum Yazın

PKK’lı Teröristtin Denizli Detayı Dikkat Çekti
7 Yıldır Görülmüyordu Kayıp Lale Denizli Bulundu
Denizlispor'dan İlk Bomba Sol Beke Yerli Alternatif
PAÜ’de Yaratıcı Fikirler Yarışacak
Denizli’deki Öğretmen Ve Öğrenciler, İl Eğitim Tarihi Müzesine Daha Kolay Erişebilecekler
Denizli’deki Mesleki Ve Teknik Anadolu Liselerinde Patent Ve Markalaşmaya Destek
Birsen Çelik, “Tek Kadın Eczacı Belediye Başkanı Yine Benim"
Denizli’de kaç kişiye sağlık ödemesi yapıldı?
Rusya, Türkiye'den aldığı narı geri yolladı
Kantar Kapanınca Çiftçiler Mağdur Oldu

Başka haber bulunmuyor!