ALS Hastası Kadının Vücuduna ‘Att’ Yazıldı İddiasına, Hastaneden Açıklama Geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALS Hastası Kadının Vücuduna ‘Att’ Yazıldı İddiasına, Hastaneden Açıklama Geldi
Denizli’de yaklaşık 2 yıldır yatağa bağımlı yaşayan ALS hastası 62 yaşındaki kadının karnına tedavi gördüğü özel hastanenin yoğun bakın servisinden tırnak ya da kesici bir cisimle ‘ATT’ yazıldığı iddia  edilmişti.  Hastaneden o olayla ilgili açıklama yapılarak “Haberler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.
denizli büyükşehir

Denizli'de yaklaşık 2 yıldır yatağa bağımlı yaşayan ALS hastası 62 yaşındaki kadının karnına tedavi gördüğü özel hastanenin yoğun bakın servisinden tırnak ya da kesici bir cisimle 'ATT' yazıldığı iddia edilmişti. İhlas haber ajansının servis ettiği haberle ilgili Erpa Özel Denizli Sağlık Hizmetleri'nden düzeltme ve yanıt metni yayımlandı.

Erpa Özel Denizli Sağlık Hizmetleri A.Ş'nin yaptığı açıklama şu şekilde, "27.01.2020 tarihi itibariyle basında, kurumumuzun adı geçirilerek "ALs hastası yaşlı kadının karnına yoğun bakımda kesici cisimle ATT yazıldı" şeklinde çıkarılan haberler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Kurumumuz Denizli'de 28 yıldır hastalarına özenle hizmet veren, profesyonel bir kuruluştur. Habere konu hasta kurumumuzda 04.01.2020 - 13.01.2020 tarihleri arasında yatış gerçekleştirmiştir. Yatış sürecinde hasta belirlenen periyodik aralıklarla (tamamen eldivenle) düzenli olarak dikkatle pozisyon aldırılmış (sağ-sol-düz) ve tedavi süreci özenle yürütülmüştür. Hastanın tedavisi tamamlandıktan sonra, taburculuk sürecinde gerekli kontrolleri yapılmış, hasta yakınlarına hasta ile ilgili gerekli bilgiler verilmiş ve hasta nakila aracına teslimi yapılmıştır. Daha önce de hastanemizde tedavisini gerçekleştirdiğimiz hastamızın, böyle bir duruma konu olmasını üzüntüyle karşılıyoruz. İlgili hastamızın transferi hastanemize ait olmayan (başkaca) hasta nakil araçları ile gerçekleştirilmiş ve ilgili çiziklerin kemer bağlantısı noktalarına yakın olması sebebi ile olabileceği gibi sonradan tarafımızca hiç ilgisi olmayan başka bir sebeple oluşabileceği bir ihtimal olarak görülmektedir. Hastanın kurumumuzda yatış gerçekleştirdiği tarihlere ait kamera görüntüleri, savcılık ve sağlık müdürlüğüne teslim edilmiş, tarafımızca konuyla ilgili soruşturma talep edilmiştir. Biz bu tarz yapılan haberlerin kurumumuz imajını zedelemeye yönelik çalışmalara ortak olan tüm kurum ve kişiler hakkında gerekli hukuki süreçler başlatılarak, takipçisi olacağız." denildi.

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Denizli Ülkü Ocakları, Irkçı Yunan Milletvekiline Karşı Türk Bayrağı DağıttıÖnceki Haber

Denizli Ülkü Ocakları, Irkçı Yunan Mille...

Denizlispor Göztepe maçı ne zaman hangi kanalda?Sonraki Haber

Denizlispor Göztepe maçı ne zaman hangi...

Yorum Yazın

Kadını Sokakta Gasp Eden Zanlılar Tutuklandı
Denizli’de rastlanan  kayıp kızlarla ilgili yeni gelişme
Aydınlı, 28 Yıldır Kanayan Yarayı Anlattı
PAÜ ve FAV Service gGMBH Vakfından İşbirliği
Başkan Zolan’dan Regaip Kandili Mesajı
Denizlispor'da Onazi Sürprizi
Denizli'de Numan Ünlü, Kalbine Yenildi
Kent Konseyi 23 Yıldır Denizli'ye Hizmet Ediyor
Denizli İki Büyük Tiyatro Oyununa Ev Sahipliği Yapacak
Başkan Örki’den Regaip Kandili Mesajı

Başka haber bulunmuyor!