Başkan Akbaba, “41 Yaşındayım İktidarı olduğumuzu göremedim” dedi ve ekledi…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Akbaba, “41 Yaşındayım İktidarı olduğumuzu göremedim” dedi ve ekledi…
CHP Denizli İl Başkanı ve başkan adayı Mahir Akbaba, dün delegelerle bir araya geldi. Akbaba, “41 yaşındayım, henüz iktidar olduğumuzu görmedim. İktidara o kadar yakınız ki elimizi uzatıp tuttuğumuzda iktidar bizim olacak” dedi.
denizli büyükşehir

16 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli 37. Olağan İl Kongresi öncesi mevcut İl Başkanı ve Başkan Adayı Mahir Akbaba, Taç Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantı ile delegelerle bir araya geldi.  Yoğun katılımın olduğu toplantıya CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, kadın kolları, gençlik kolları ve çok sayıda delege katıldı.
“CHP olarak baskı altındayız. Bir adım sağa veya geriye gitmeyeceğimizi herkes bilir” diyerek sözlerine başlayan Başkan Akbaba, “AKP'nin yaşattığı şey kriz değil buhrana dönüştü. Emekliler, öğrenciler ekonomik buhrandan dolayı acı çekiyor. Bakan istediği kadar kriz yok desin. Ben kadının yanıp yanmadığına bakarım. Biz birlik olamaz, bu yürüyüş iktidar yürüyüşü diyemezsek faşist bir yönetimin altında olmaya devam ederiz” dedi. 

“HENÜZ İKTİDAR OLDUĞUMUZU GÖRMEDİM”
Başkan Akbaba sözlerine şu şekilde devam etti: “İktidara o kadar yakınız ki elimizi uzatıp tuttuğumuzda iktidar bizim olacak. 41 yaşındayım henüz iktidar olduğumuzu görmedim. İktidara bu kadar yakınken bunu görmeden gitmek istemiyorum. En tehditkâr rakibimizi sandıkta gerilettik ve rahatsız ettik. Her şey çok güzel olacak dedik ve vatandaş bize el verdi. CHP'de iktidar olup parlamenter sisteme dönmemiz lazım. 

“SIRTIMIZ YERE GELMEZ”
CHP eleştiriyor diye bizi karalıyorlardı. Artık vatandaş CHP'nin doğru söylediğine ve muhalefetine güveniyor. 3 belediyeyi 5'e çıkardık. Belediye başkanlarımız vatandaşların gönlüne girdikçe bizim sırtımız yere gelmez. 

“KALİTE OLARAK CHP’Yİ YERDE GÖSTERMELİYİZ”
CHP İl Yönetim Kurulu olarak bizden 2 talep vardı. iş bulmamız ve eğitime katkı vermemiz isteniyordu. Elimizden geldiğince eğitim desteği verme gayreti içinde olduk. Kendi istekleri için değil, ailesine destek için bu parayı ailesine gönderen öğrenciler biliyorum. Toplumdaki bu durum çok acımasız duruma geldi.  Bu yüzden aynı dili konuşabildiğimiz de vatandaş bizim gönlümüz sizden yana diyecek. Bu şekilde gelişerek bizim Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetmeniz gerekiyor. Kalite olarak CHP’yi yerde göstermeliyiz.

24 komisyon kuracağız ve her ilçeden 1 temsilci ile komisyonların birbirine entegre olmasını istiyoruz. Kişinin eğitim ile ilgili sıkıntılarına, hiçbir boşluk bırakmadan derman olmak istiyoruz.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ GÖSTERECEĞİZ”
İl kongresinin bir an önce tamamlanmasını istiyoruz. Yeni sevilen ilçe yönetimleri ile çalışmak için heyecanıyız. İlçe kongreleri tamamlandı. Hepsi şölen, bayram havasında geçti. Pazar günü de bayram gibi hep beraber orda olacağız. Birlik ve beraberliğimizi göstereceğiz" ifadeleri ile konuşmasını sonlandırdı. 

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizli’deki Tüfekli Yol Verme Kavgasında Yeni GelişmeÖnceki Haber

Denizli’deki Tüfekli Yol Verme Kavgasınd...

Afyonkarahisar’da eden 44 yaşındaki Dursiye Sağlam’dan haber alınamıyorSonraki Haber

Afyonkarahisar’da eden 44 yaşındaki Durs...

Yorum Yazın

Kadını Sokakta Gasp Eden Zanlılar Tutuklandı
Denizli’de rastlanan  kayıp kızlarla ilgili yeni gelişme
Aydınlı, 28 Yıldır Kanayan Yarayı Anlattı
PAÜ ve FAV Service gGMBH Vakfından İşbirliği
Başkan Zolan’dan Regaip Kandili Mesajı
Denizlispor'da Onazi Sürprizi
Denizli'de Numan Ünlü, Kalbine Yenildi
Kent Konseyi 23 Yıldır Denizli'ye Hizmet Ediyor
Denizli İki Büyük Tiyatro Oyununa Ev Sahipliği Yapacak
Başkan Örki’den Regaip Kandili Mesajı

Başka haber bulunmuyor!