Denizli
14 Nisan, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

EGEKAF 24 başlıyor

EGEKAF 24 başlıyor
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda düzenlenen "Yetenek Her Yerde" kariyer etkinlikleri kapsamında, Ege Kariyer Fuarı (EGEKAF) 21-22 Şubat 2024 tarihlerinde Denizli'de gerçekleşecek. Pamukkale Üniversitesi ev sahipliğinde, Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek fuar, on binlerce öğrenci ve mezunu iş dünyası ile buluşturmayı hedefliyor.

E-insan dijital hizmet yaklaşımının bir parçası olarak “Yetenek Her Yerde” kariyer etkinlikleri kapsamında yer alan Ege Kariyer Fuarı, 21-22 Şubat 2024 tarihlerinde Denizli’de gerçekleştirilecek. 2019 yılından beri Türkiye’nin 11 bölgesinde düzenlenen kariyer fuarlarından biri olan Ege Kariyer Fuarı; T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda Pamukkale Üniversitesi ev sahipliğinde 14 paydaş üniversitenin katılımıyla düzenlenecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde iki gün sürecek olan EGEKAF 24, Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren 15 üniversitenin on binlerce öğrencisini iş dünyası ile bir araya getirecek.

EGEKAF 24 124 ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Ana sponsorları Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi olan fuara katılan öğrenci ve mezunlar; firmaların insan kaynakları yetkilileri ile iş veya staj fırsatları, kariyer imkânları gibi konularda ilk ağızdan bilgi alabilme şansı yakalayacak. Fuara katılım gösteren firma, kurum ve kuruluşlar ise kendilerini tanıtma imkânı bulurken, aynı zamanda kendi iş alanları ve pozisyonlarına uygun öğrenci ve mezunları tanıyıp başvuru toplayarak nitelikli insan kaynağına doğrudan ulaşabilecek. EGEKAF 24’te paydaş üniversiteler 24, Pamukkale Üniversitesi 21, kamu kurumları 17, STK 4, 39 özel firma etkinlikleri, 19 özel davetli etkinliği olmak üzere toplamda 124 etkinliğe ev sahipliği yapacak. Etkinliklerin içinde yer alan kariyer söyleşileri, paneller ve sunumlar arasında siyasetten spora, pek çok alanda isim kendi alanlarında çeşitli söyleşi, panel ve sunumlar yapacak.

EGEKAF 24’TE ÖĞRENCİ VE MEZUNLAR ÇEŞİTLİ KARİYER ETKİNLİKLERİ İLE BULUŞTURULACAK

Ege Kariyer Fuarı’nda öğrenci ve mezunlar, çeşitli kişisel ve mesleki gelişim etkinliklerine, mülakatlara, mülakat simülasyonlarına, tanıtım oturumlarına, söyleşilere, öz geçmiş değerlendirme oturumlarına, kariyer sohbetlerine ve atölye çalışmalarına katılabilme imkânı bulacak. Ayrıca EGEKAF24 kapsamında bilişim yarışması, satranç yarışması, münazara yarışması, gastronomi yarışması, anatomi bilgi yarışması, espor yarışması gibi öğrenci ve mezunların mesleki bilgi ve becerilerini sergileyebilecekleri yarışmalar düzenlenecek.

FUARIN ANA TEMALARI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, DİJİTALLEŞME VE ÇEVRE

Avrupa’nın en büyük kariyer fuarı olan ve on binlerce genci iş dünyası ile bir araya getirmeyi hedefleyen EGEKAF24’ün ana temaları sürdürülebilirlik, dijitalleşme ve çevre olarak belirlendi. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, günümüz iş dünyasının ve gençlerin eğilimlerini dikkate alarak bu temaları belirlediklerini, EGEKAF’24 kapsamında bu temalar çerçevesinde çok çeşitli etkinlikler planladıklarını ifade etti.

ENGELSİZ FUAR, ENGELSİZ KARİYER

Ege Bölgesi Kariyer Fuarı, tüm öğrenci ve mezunların iş imkanları ile karşılaşmada fırsat eşitliği ilkesini benimsiyor. Bu doğrultuda Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan öncülüğünde, Ege Bölgesi Kariyer Fuarı 2024 Düzenleme Kurulu tarafından fuar boyunca erişilebilirlik imkanlarını artırmak amacıyla engelli öğrenci, mezun ve katılımcıların stant ziyaretleri, etkinliklere katılımı konularında engelli dostu çözümler üretiliyor.

YETENEK KAPISI’NA ÜYE OLMAK GEREKİYOR

EGEKAF’24’e katılabilmek için öğrenci, mezun ve firmaların Yetenek Kapısı’na üye olmaları ve ardından bölgesel kariyer fuarları içerisinden Ege Bölgesi Kariyer Fuarı 2024’e kayıt yaptırmaları gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin üniversitelerin ve iş dünyasının hizmetine sunduğu “Yetenek Her Yerde” kapsamındaki bir internet platformu olan Yetenek Kapısı, öğrenci ve mezunların niteliklerine uygun istihdam edilmelerine katkı sağlamayı amaçlıyor. Gençler ve işverenlerin zamandan ve mekândan bağımsız şekilde sürekli iletişimde kalabilmelerini sağlayan “Yetenek Kapısı” dijital etkileşim platformu ile hem öğrenci ve mezunlara hem de işverenlere çeşitli fırsatlar sunuluyor. Öğrenciler ve mezunlar, Yetenek Kapısı’nda oluşturdukları profil aracılığıyla kariyer ağına ilk adımı atarak birçok farklı sektörde doğru işverenle buluşma imkanı buluyor. Aynı zamanda profilleri üzerinden kariyer danışmanlığı, fuarlar, etkinlikler ve eğitimler gibi birçok içeriğe ulaşabiliyor. İşverenler ise Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsunlar, “Yetenek Kapısı” üzerinden aradıkları niteliklerde insan kaynağını kolaylıkla keşfedebiliyor.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: İHA


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!