Denizli
21 Nisan, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

Ertemur: “Milli Sporcularımız Pamukkale’de yetişecek”

Ertemur: “Milli Sporcularımız Pamukkale’de yetişecek”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, 31 Mart’ın ardından spor alanında yapacakları yatırımlara vurgu yaptı. Ertemur, spor tesislerini Pamukkale’ye kazandıracaklarını belirterek; “Milli sporcularımız Pamukkale’de yetişecek. İlçemizin dört bir köşesine kazandıracağımız spor tesislerimizle evlatlarımızı spora yönlendireceğiz. Böylelikle evlatlarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutacağız. Pamukkale sporcu kenti olacak” dedi.

CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, 31 Mart’ın ardından spor yatırımlarını belediyenin merkezine alacak. Gençlerin spor yapabileceği tesislerin kötü alışkanlıklardan uzak kalması adına önemli bir yatırım olacağını vurgulayan Ertemur, planlanan projeleri anlattı.

“SPOR ŞEHRİ PAMUKKALE’Yİ HEP BİRLİKTE OLUŞTURACAĞIZ”

Ertemur, gençlerin enerjilerini atmaları adından spor tesislerinin Pamukkale’ye kazandırılmasının önemli olduğunu vurgulayarak.; “Pamukkale’mizde maalesef uyuşturucu, sigara ve alkol kullanım yaşının çok aşağıya düştüğünü görüyoruz. Bunun en büyük sebeplerinden biri evlatlarımızın enerjilerini atabileceği aktiviteler, spor tesislerinin azlığıdır. Bizim bu durumu değiştirmemiz gerekiyor. Bunun için spor tesisi yatırımları, sporcuları destekleyecek programlarımızı hazırladık. 31 Mart’ın ardından spor şehri Pamukkale’yi hep birlikte oluşturacağız” dedi.

KAZANDIRACAĞI SPOR YATIRIMLARINI ANLATTI

Yapılacak yatırımlar hakkında bilgiler veren Ertemur; “Öncelikle en popüler sporlardan olan futbol ve basketbol için FIFA ve FIBA standartlarında sahaları ilçemize kazandıracağız. Ardından spor kompleksi projemizi devreye alacağız. Spor kompleksimizin içinde futbol, basketbol-voleybol, tenis Sahaları, yürüyüş Yolları, e-spor merkezi bulunacak. Amatör spor kulüplerimize ve sporcularımıza ise her sene düzenli olarak malzeme desteği sağlayacağız. Pamukkale’mizde hiçbir sporcumuz imkansızlıklar içinde spor yapmaya çalışmayacak. Ata sporumuzu unutmadık. Denizli’miz nice başarılı güreşçiler yetiştirmiş bir şehirdir. Biz bu geleneğimizi Pamukkale’mizde devam ettireceğiz. Pamukkale Yağlı Güreşleri organizasyonumuzla yeni güreşçiler yetiştirmek istiyoruz. Milli sporcularımız Pamukkale’de yetişecek. İlçemizin dört bir köşesine kazandıracağımız spor tesislerimizle evlatlarımızı spora yönlendireceğiz. Böylelikle evlatlarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutacağız. Pamukkale sporcu kenti olacak” şeklinde konuştu.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!