Reklamı Geç
Gürlesin Tekstil
Denizli
28 Eylül, 2022, Çarşamba
 • DOLAR
  18.54
 • EURO
  18.08
 • ALTIN
  990.06
 • BIST
  3198.16
 • BTC
  19408.3$

Kefe'de muhteşem festival geride kaldı 3 günde 65 bin ziyaretçi 

Gürlesin Tekstil
Denizli’nin Serinhisar ilçesinde bu yıl 25.si düzenlenen Yatağan Bıçakçılık Festivali ve Kefe Yaylası Şenlikleri sona erdi. Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen ve ünlü sanatçılar Tuğçe Kandemir ile Murat Kekilli'in sahne aldığı festivali 3 günde 65 bin kişi ziyaret etti. Festivalin ağası ise Kültür Bakanlığı çini sanatçısı Nida Olçar oldu. 
Halıcı Gölcükler

Yatağan Gönül Birliği Platformu ve Yatağan Muhtarlığı tarafından organize edilen, 25. Yatağan Bıçakçılık Festivali ve Kefe Yaylası Şenlikleri büyük bir katılımla tamamlandı. 5-6-7 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen festivali 65 bin kişi ziyaret etti. Ünlü sanatçılar Tuğçe Kandemir ve Murat Kekilli'nin yanı sıra Memedim Zeynep ile Hakan Eyiden'in sahne aldığı festival, büyük bir katılım ve coşku ile tamamladı.

Selçuklulardan günümüze 800 yıllık tarihiyle dededen toruna bıçakçılık sanatını devam ettiren Yatağan Kefe Yaylasında yapmış olduğu festivalde ustalar eserlerini sergiledi, özellikle Yavuz Sultan Selim, Fatih Sultan Mehmet Han ve Hz. Osman’ın Topkapı da sergilenen kılıçlarının birebir aynısını yapan ustaların eserleri oldukça beğeni topladı. Bu üç kılıç açık artırma ile satışa çıkarıldı , Büyükşehir belediye başkanı Osman Zolan,  MHP eski İl Başkanı Cafer Birtürk, Babadağlı iş adamı Bülent Silahtaroğlu açık artırmada kılıçları paylaştı…
yatağan

FESTİVAL AĞASI NİDA OLÇAR OLDU 
25. yıla damga vuran festivalin festival ağası ise daha önce açıklandığı gibi Kütahyalı başarılı iş kadını aynı zamanda Kültür bakanlığı çini sanatçısı Nida Olçar“ oldu.  Cumartesi gerçekleştirilen ağalık  törende Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ağalık töreni ile Nida Olçar'a ağalığını teslim etti.

yatağan

EGE'NİN EN BÜYÜK FESTİVALLERİNDEN BİRİSİ OLDU 
Yatağan Gönül Birliği Platformu Sözcüsü Fatih Gündüz, "Festivalimiz beklenenin üstünde bir katılımla gerçekleşti. Şu ana kadar Ege’de yapılan en güzel festivallerden biri oldu. En önemlisi de kazasız belasız kimsenin burnu kanamadan festivalimizi tamamlamanın sevincini yaşıyoruz. Aynı zamanda festivalimize katkı koyan destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Festival ağamız ve Fahri hemşerimiz Nida Olçar'a ve Babadağlı iş adamı festivalin ana sponsoru olan “ Bülent Silahtaroğlu'na katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi. 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!