Belediye İşçisi, Kerkenek Kuşunun Hayatını Kurtardı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Belediye İşçisi, Kerkenek Kuşunun Hayatını Kurtardı
Denizli’nin Çal ilçesinde Büyük Menderes’e düşen yırtıcı kuş türü olan Kerkenek’i belediye işçisi kurtardı. 25 gün boyunca baktığı kuş, yuvasına yakın yerde doğaya bırakıldı. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, kuşun hayatını kurtarıp doğaya bırakan Yıldıray Coşkun’u kutladı.
denizli büyükşehir

Çal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde işçi olarak çalışan Yıldıray Coştan, Kısık Kanyonu’nda yapımı devam eden yürüyüş yolunda çalışırken, akarsuda çırpınan bir kuş gördü. Hemen Büyük Menderes’e giren Coştan, yırtıcı kuş türü olan Kerkenek’i sudan çıkardı. Evine götürdüğü Kerkenek’i 25 gün boyunca et ve ciğer ile besledi.

BAŞKAN KUTLADI

Yıldıray Coştan, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın da katılımıyla KerkenekKuşu’nu yuvasının yakınında, yani Kısık Kanyonu’nda beslediği kafesten çıkarıp doğaya bıraktı. Başkan Akcan, “Çalışma arkadaşlarımız Kısık Kanyonu’nda doğaya saygılı bir şekilde yürüyüş yolu uzatma çalışmalarını sürdürüyor. Kanyon, yakın zamanda binlerce kişinin ziyaret edeceği yer haline gelecek. Yıldıray Coştan, kanyonda doğaya saygılı bir şekilde çalışırken, suya düşen ve koruma altında olan bir kuşun da hayatını kurtardı. Kendisini kutluyorum. İnsanları sevmenin yolu hayvanları sevmekle ve onları korumaktan geçiyor. Kanyonda değişik kuş türleri yaşamaktadır. Bir yıl içinde kanyon 3 bin 500 metre yürüyüş yoluyla hizmete girdiğinde buraya dağ keçisi gibi hayvanlardan da bırakacağız ” dedi.

Başkan Akcan, üzerinde “Değerli çalışma arkadaşım Yıldıray Coştan, kurumumuza vermiş olduğunuz hizmetlerin yanı sıra doğaya karşı sorumluluğunuz ve hayvan sevginiz taktire şayandır. Başarılı çalışmalarının devamını diler, doğaya ve hayvanlara karşı sorumlu vatandaş olarak yaşamını sürdürmeni temenni ederim” yazılı teşekkür belgesini Coştan’a takdim etti.

25 GÜN ET VE CİĞERLE BESLEDİM

Yıldıray Coştan ise, sudan çıkardığı kuşa Garip ismini verdiğini söyleyerek, “Kuşu 25 gün Akkent Mahallesi’ndeki evimde besledim. Et ve ciğer verdim. Artıkyetişkinliğe ulaştı ve yuvasının bulunduğu bölgede doğaya bıraktık. Bir kuşun hayatını kurtardığım için çok mutluyum” diye konuştu.

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizlililer Dikkat! Diyetisyenden Kurban Bayramı Öncesi UyarıÖnceki Haber

Denizlililer Dikkat! Diyetisyenden Kurba...

Gördükleri Manzara Karşısında Ne Yapacaklarını BilemedilerSonraki Haber

Gördükleri Manzara Karşısında Ne Yapacak...

Yorum Yazın

CHP Merkezefendi’de 5 Adaylı Seçim
Binlerce Araç İçin Son Gün 31 Aralık
Google’da 2019’da Denizli için en çok ne arandı?
Merkez Bankası'ndan faiz indirim kararı
Pamukkale’de Aileler Kitap Okudu
Özdilek:  “Puan ve puanlar almak için Trabzon’a gideceğiz”
PAÜ Turizm Fakültesi 10 Yaşında
Denizlili İş Adamı Genç Yaşta Hayatını Kaybetti
Denizli Eski Yöneticilerden Denizlispor’a Şok İcra
Sancar, "Askerliğin Bedelinin ücretini acilen düşürün"

Başka haber bulunmuyor!