Denizli CHP'den Bakan Soylu’ya Yanıt

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Denizli CHP'den Bakan Soylu’ya Yanıt
Denizli CHP'den Bakan Soylu’ya Yanıt gecikmedi. CHP, "İçişleri Bakanı Soylu Toplumsal Çatışma Ve Kaos Çağrısı Yapmıştır" denildi.
denizli büyükşehir

Denizli Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun “Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleriyle ilgili açıklama yaptı. Soylu'nun "toplumsal çatışma ve kaos çağrısı" yaptığı belirtilen açıklamada "Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktadır" denildi.

CHP, 81 ilde aynı anda basın açıklaması yaptı. Denizli CHP basın açıklamasında; Parti örgütlerinin tam kadro olarak şehit cenazelerinde olacağı belirterek "AKP Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir" ifadeleri yer aldı.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli İl Binasında yapılan açıklama şöyle:

“Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır.

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir.

Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.

Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkân veren iktidardır.”

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kahraman Çardaklılar 15 Temmuz Destanını YazıyorÖnceki Haber

Kahraman Çardaklılar 15 Temmuz Destanını...

Otizmli Çocuğa çarptılarSonraki Haber

Otizmli Çocuğa çarptılar

Yorum Yazın

İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökçe Oldu
Denizli’de Ekşi Mayalı Ekmek Yeniden Raflarda
Başkan Örki, Sağlık Ve Gıda Politikaları Kurulu’nu Ağırladı
Denizlispor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek ile yollar ayrıldı
Denizlispor'da Barrow Depremi
Maç Sonrası Çarpıcı Açıklamalar
Denizlispor Kritik Maçta Kayıp Denizlispor 0-1 Kayserispor
DDH’de İntihar Girişimi Kendini Boşluğa Bıraktı
Sağlık Ve Gıda Politikaları Kurulu'ndan Başkan Zolan'a Ziyaret
“Denizli’nin dünü bugünü”

Başka haber bulunmuyor!