kampüs yol

Denizli eğitimine yeni soluk 'Özel MT Koleji'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Denizli eğitimine yeni soluk 'Özel MT Koleji'
Abone ol
Denizli’de mesleki ve teknik eğitimi verecek Özel Meta Teknoloji(MT) Koleji, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerle buluşacak. Milli Eğitim Bakanlığı güvencesiyle ücretsiz eğitimin verileceği MT Koleji, yenilikçi yapısıyla dikkat çekiyor. Okul Müdürü Merve Terzioğlu, dünyanın yükselen değeri olan mesleki ve teknik eğitimin pandemi döneminde öneminin bir daha anlaşıldığına dikkat çekti.
büyükşehir

Denizli’nin yeni eğitim kurumu Özel Meta Teknoloji(MT) Koleji, basın mensuplarıyla buluştu. Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda Özel MT Koleji Okul Müdürü Merve Terzioğlu, kolejin kuruluş nedenini ve projelerini paylaştı. Okulun özel bir kolej olmasına rağmen öğrencilerden eğitim öğretim ücreti alınmayacağına dikkat çeken Terzioğlu, Milli Eğitim Bakanlığı güvencesiyle öğrencilerin ücretsiz olarak kolej eğitimi alacağını açıkladı.

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM DÜNYANIN YÜKSELEN DEĞERİ

MT Kolejinin mesleki ve teknik eğitime dayalı olarak eğitim vereceğini aktaran Terzioğlu, “Meta Koleji eğitimcileri olarak ben ve öğretmen arkadaşlarım dünyaya yön verme hayaliyle geleceğini elleriyle kurmak isteyen gençlerin hayallerini öğrenmek, hayallerini uygulayabilmeleri için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlamak ve sonucunda haklı gururunu yaşamak isteyen eğitimcileriz. Biliyoruz ki dünyanın yükselen değeri uygulamaya dayalı bir eğitimdir ve bizim ülkemizde de bunun en başarılı temsilcisi Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleridir. Ki bunu bizzat ülke olarak pandemi sürecinde görmüş bulunuyoruz” dedi.

SON SINIFTA YURT İÇİ VE YURT DIŞINDA STAJ FIRSATI

Terzioğlu, “Öğrencilerimiz 9-10-11-12. sınıflarda verilen mesleki alan ve dal eğitimi ile seçmiş oldukları mesleklerinde uzmanlaşmaya başlıyor, son sınıfa geldiklerinde mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek için iş hayatına uyumlarını üretim ve hizmet alanlarında artırabilecekleri yurtiçi ve yurtdışı staj programlarına katılarak yaşlarına uygun olarak asgari ücretin yüzde 30' undan az olmamak kaydıyla işletmelerden ücret alarak çalışmayı, emek vermeyi ve karşılığını almayı erken yaşta tecrübe edebiliyorlar. İşte tam bu noktada biz MT Teknoloji Koleji eğitimcileri olarak hem teorik eğitimi hem de öğrencilerimizin seçtiği meslek dalına ait pratik eğitimi harmanlayarak veriyoruz” diye konuştu.

ÜCRETSİZ KALİTELİ EĞİTİM

Okulun ücretsiz eğitim verdiğine dikkat çeken Terzioğlu, “MT Teknoloji Koleji olarak biz bir özel okul olmamıza rağmen yani öğrencilerimize kolej eğitimi vermemize rağmen Milli Eğitim Bakanlığı güvencesi ile velilerimiz eğitim öğretim ücreti ödemeyeceklerdir. Öğrencilerimiz geliştirilmiş olan en son teknolojiye uygun atölye ve sınıf ortamlarında alanlarında uzman meslek öğretmenlerimiz, mühendislerimiz, uzman öğreticilerimiz sayesinde alanlarında donanımlı ve aranan nitelikli eleman olabilmek için iyi bir eğitim alırken akademik başarıyı hedefleyen öğrencilerimiz için de üniversite seçme sınavlarını kazanabilmeleri için özel programlar uygulanıyor olacaktır. Diplomaları ile birlikte teknisyenlik ünvanı ve mesleki yeterlilik belgesine sahip olan mezunlarımız mesleğe en ön sıralarda atılarak nitelikli iş gücü sınıfında kendine yer edinebilme şansı yakalıyor. Kendi geleceğine ışık tutmak imkanlarına oluşturmak isteyen ülkesinin ekonomisine kendi elleriyle dokunmak Katkı sağlamak isteyen milli manevi ve mesleki değerleri sahip çıkacak tüm öğrencilerimize yaratıcı yenilikçi girişimci üretken ve alanlarında ehil olabilmeleri için biz Meta Teknoloji Koleji eğitimcileri olarak Denizli’deyiz. Ve biz çok farklıyız” dedi.

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Boğlamak Üzereydi Nefes Kesen Operasyonla KurtarıldıÖnceki Haber

Boğlamak Üzereydi Nefes Kesen Operasyonl...

Pamukkale Belediyesi’nden Eğitime Büyük DestekSonraki Haber

Pamukkale Belediyesi’nden Eğitime Büyük...

Yorum Yazın

Denizli’de Feci Olay Sürücü Yanarak Can Verdi
Evin Bahçesine Giren Yılan Paniğe Neden Oldu
Yolda Yürüyen Kediye Acımasızca Tekme Atan Vicdansız Adam
Koronavirüs Çıkan Kişinin Temas Ettiği Kişide De Çıktı
Denizli’de yol çöktü, yolcu minibüsü içine girdi!
Sürücü Hurdaya Dönen Araçta Sıkıştı
Şerit Değiştireyim Derken Tırla Çarpıştı
Buldan’da Geniş Çaplı Korona Virüsü Denetimi
Vali Atik Berber Koltuğuna Oturdu Uyarıda Bulundu
Denizli U18 Atletizm Finallerine Ev Sahipliği Yapacak
Denizli’nin korona yoğunluk haritası güncellendi Hasta sayısı arttı mı?
Vali Atik Ve Başkan Zolan Adım Adım Denizli'yi Denetliyor
Bisikletleri Parça Parça Götürdüler
Denizli 2 Spor Organizasyonuna Ev Sahipliği Yapıyor
Çal’ın Başkanı Yeni Rektör İle İlgili Bilinmeyenleri Anlatıp, Kutladı
Denizli'nin Ünlü Pastanecisinin Konkordatosu Uzatıldı
Denizli’de Deprem Hareketliliği
Denizli’de Hareketli Dakikalar Kız Babasını Rehin Aldı
Pamukkale Belediyesi’nden Karasinekle Mücadeleye İpli Çözüm
Ali Filiz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar