Denizli
27 Mart, 2023, Pazartesi
 • DOLAR
  18.86
 • EURO
  20.07
 • ALTIN
  1108.4
 • BIST
  5010.55
 • BTC
  23830.809$

Denizli Milletvekili karaca Aramaların bedelini vatandaşın cebinden mi karşıladınız?

Denizli Milletvekili karaca Aramaların bedelini vatandaşın cebinden mi karşıladınız?
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Denizli’de gazetecilerle bir araya gelerek gündemde olan konular ve seçim süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Gazetecilerin sorularına yanıtlayan Karaca, Denizli il başkanının ne zaman belirleyeceği sorusu karşısında Pazartesi gerçekleşecek CHP Merkez Yürütme Kurulu’nu işaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Salonu’nda Denizli basını ile bir araya geldi. Düzenlendiği basın toplantısında gündemi ve seçim sürecini değerlendiren Biçer Karaca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta Denizli’de yaptığı mitingde vatandaşların aranması ve bu arama bütçesinin nereden geldiğini sordu. Biçer Karaca, Altılı Masanın ortak mutabakatı ve yaptıkları çalışmaları da anlatırken, CHP Denizli İl Başkanı ataması ile ilgili düşüncelerini aktardı.

KANUNA GÖRE YAPTIĞINIZ SUÇ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Denizli mitingi için Denizlili vatandaşların telefonları ile AK Parti Denizli İl Başkanlığı tarafından aranması da gündeme alan Biçer Karaca, ‘Adalet ve Kalkınma Partisi’nin genel başkanı Denizli’deydi. Denizli’ye gelmezden önce, iki üç gün boyunca Denizlili hemşehrilerimizden ya da Denizli dışında yaşayan hemşehrilerimizden yüzlerce mesaj aldık. Ben Denizli Milletvekiliyim. Benim Denizli vatandaşlarımızın şikayetlerini dile getirmek benim temel görevim. Bir video çektim ve dedim ki. Tüm yurttaşlarım, defalarca arıyorsunuz. Bir Kişisel verileri koruma kanunu var. Bu kanuna göre yaptığınız suç. Bu telefon numarası bilgilerini nerden ve kimden aldınız ve nasıl aldınız? Vatandaşlarımızın bilgilerini alırken, vatandaşlarımızdan bilgi ve onay aldınız mı? diye sordum ama ortalık kızılca kıyamet oldu. AK Parti İl Başkanı çıktı beni de davet etti sosyal medyasından. Bir basın bürosuna da bunun haberini yaptırdı. Keşke yazımı da düzgün yapabilse bir yazı dersi alması gerekir diye de yanıt verdim.’ ifadelerini kullandı.

 

ARAMALARIN BEDELİNİ VATANDAŞIN CEBİNDEN Mİ KARŞILADINIZ?

Arama bedellerinin yüksek olduğunu ifade eden Biçer Karaca, ’18 yaşı üzerindeki her bir Denizlili aranmış ise 755-800 bin kişi aranmıştır. Her bir aramanın maliyeti 60 ila 70 bin lira civarında. Eğer 800 bin kişi arandıysa kimisi 5 kimisi 9 kere aranmış. Bu bedel kaç para oluyor? Şimdi burdan soruyorum. Bu aramayı yapanlara bu masrafı kim karşıladı. Yoksa kamudan yani vatandaşın cebinden mi karşıladınız?’ diye sordu.

CHP DENİZLİ İL BAŞKANI NE ZAMAN ATANACAK?

Örgütlerden sorumlu genel başkanımız gerekli çalışmaları yürütüyor. Zannediyorum ki Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan MYK’da Denizli İl Başkanı belirlenir. Hani sadece bu Denizli’ye mahsus bir şey değil bu. Başka illerimizde de var ince elenip sık dokunuyor. Yapılmamış atamalar, belirlenmemiş iş başkanlıkları var. Pazartesi günü hepinizin merak ettiği sorunun yanıtı ortaya çıkacaktır diye tahmin ediyorum.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!