Denizli’de ‘Corona’ Virüsü Endişesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Denizli’de ‘Corona’ Virüsü Endişesi
Her gün binlerce turistin geldiği ve özellikle Çin başta olmak üzere Uzak Asya ülkelerinden oldukça fazla ziyaretçi alan dünyaca ünlü beyaz cennet Denizli Pamukkale’de, esnaf korkuya neden olan ‘corona’ virüsü ile ilgili olarak gerekli önlemlerin alınmasını istiyor.
denizli büyükşehir

Geçtiğimiz yıl milyonlarca turisti ağırlayan Pamukkale’de, esnaf ‘corona’ virüsüne karşı havaalanları başta olmak üzere gerekli sağlık tedbirlerinin alınmasını istiyor. Esnaflar Uzak Asya ülkeleri ile Çin’den gelen turistler travertenleri gezdikten sonra yemek, alışveriş ve berber ile kuaför başta olmak üzere kişisel ihtiyaçlarını Pamukkale ve Karahayıt Mahallesindeki dükkanlardan sağladıklarını dikkat çektiler.
Bölgede uzun yıllardır berber dükkanı işleten Ali Tekin isimli esnaf müşterilerinin çoğunluğunun Çinli olduğunu anımsatarak, “Burası turistik yerde olduğu için genelde de Uzak Doğulular geldiği için ister istemez dükkana geldiklerinde içli dışlı oluyoruz. Biz onlara karşı önlem alıp maske takıyoruz. Ama geldikleri havaalanlarında ve buradaki havaalanlarında sıkı bir önlem alınmasını istiyoruz” dedi.

“Öyle yabana atılacak bir hastalık değil”
Lokantası esnafı Tugay Kara, turizmle ilgilendiklerini ve iş yerlerine geliş gidişlerin fazla olduğunu kaydederek, gerekli önlemlerin alınması halinde kendilerinin hasta olmayacaklarını söyledi.
Fotoğrafçı esnaflarından Suat Fon ise tedbirlerin sadece Çin’de değil, Türkiye’deki havaalanlarında da alınması gerektiğine vurgu yaptı. Hastalığın yabana atılacak bir hastalık olmadığına dikkat çeken Fon şunları söyledi:
“Sadece Çin ile ilgili değil buraya her gün farklı milletlerden insanlar geliyor. Tehlike var ama bu anlamda önlemler alındığını da biliyoruz. Benim kız arkadaşım Çinli, ondan aldığım bilgi doğrultusunda havaalanından geçerken belli bir kontrolden geçiyorlarmış. Ama tek taraflı değil de çift taraflı sağlık kontrolünden geçilirse daha iyi olur. Öyle yabana atılacak bir hastalık olduğunu düşünmüyorum havaalanlarında yapılacak kontroller ile herkesin içi rahat olur.”

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 7
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN
İlçenin Sevilen Esnafı Kansere Yenik DüştüÖnceki Haber

İlçenin Sevilen Esnafı Kansere Yenik Düş...

Denizlispor'da Sakatlardan İyi HaberSonraki Haber

Denizlispor'da Sakatlardan İyi Haber

Yorum Yazın

Türkiye'deki son durum açıklandı! Toplam can kaybı 908
Denizli’de Firmanın Şoförü Yunanistan’da Vahşice Öldürüldü
Denizli’de bebeğin talihsiz ölümü yasa boğdu
Kaymakamı soma'ya atandı Yeni kaymakam kim?
Hayırsever Hacı Nadire Mersin Hayatını Kaybetti
Çameli Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı
MAKSİAD Başkanı Sarı:  “Makina İmalat Sektörü Mücbir Sebep Dışında Tutulmamalı’’
Perakende Ticarete Yeni Düzenleme
Sahte ‘Vefacı’ Hırsızlar Akıbeti Belli Oldu
Türkiye'deki son durum açıklandı! Toplam can kaybı 812
Denizli Dişhekimleri Odasından siyasete sağlıkta şiddet yasası tepkisi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan maske ve eldiven genelgesi
Ramazan'da camiler açık olacak mı?
Denizli’de Bir Banka Daha Şubesini Kapattı
Denizli’de Koronavirüs Vakaları Ve Ölü Sayısı Açıklandı

Başka haber bulunmuyor!