Denizli
09 Şubat, 2023, Perşembe
 • DOLAR
  18.83
 • EURO
  20.32
 • ALTIN
  1138.2
 • BIST
  4823.68
 • BTC
  22881.61$

Denizli'de dirseğini kullanamayan hasta artroskopi ameliyatıyla sağlığına kavuştu

Denizli'de dirseğini kullanamayan hasta artroskopi ameliyatıyla sağlığına kavuştu
Denizli’de kireçlenme sonucunda oluşan kırılmalar nedeniyle dirseğini tam olarak kullanamayan Fatma Tokbaş, Özel Cerrahi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Özgür Özer tarafından gerçekleştirilen dirsek artroskopisi ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

Acıpayam ilçesinde yaşayan 45 yaşındaki Fatma Tokbaş isimli hasta, dirsek hareketleri oldukça kısıtlı ve kilitli bir şekilde Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Özgür Özer’e başvurdu. Sol dirseğini tam olarak kullanamayan hasta Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Özgür Özer tarafından başarıyla gerçekleştirilen dirsek artroskopisi ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

ÇOK SIK RASTLANAN BİR HASTALIK DEĞİL

Hastanın çok sık rastlanılmayan rahatsızlığı ve uygulanan tedavi yöntemi hakkında bilgi veren Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Özgür Özer, “Hastamızın fiziki muayenesi ve radyolojik görüntülemelerinde baktığımızda, dirsek ekleminde oluşan kireçlenme sonucunda kırılmalar meydana geldiğini gördük. Osteokondritis dissekans eklem faresi dediğimiz yapılardan dolayı dirsek hareketleri ileri düzeyde kısıtlıydı ve dirsek eklemi kitlenmiş durumdaydı. Kapalı yöntem dediğimiz artroskopi yöntemi ile tedavimizi uyguladık. Dirsek hareketlerine eski haline getirerek, hastamızı sağlığına kavuşturduk. Hastamız şu anda dirseğini kolaylıkla hareket ettirebiliyor” dedi.

“GÜNLÜK YAŞAMI ETKİLİYOR”

Bu rahatsızlığın hastaların günlük yaşamına olumsuz etkilediğine dikkat keçen Özer, “Günlük hayatta bu tip durumlar hastaların yaşam kalitesini büyük ölçüde etkiliyor. Basit hareketleri yapmakta zorluk çekiyorlar. Artroskopik cerrahi işlemi ile büyük ameliyat kesilerine gereksinim duymaksızın bir santimetreden küçük kesiler ile eklemlerin içine minik kameralar ile girerek ameliyatları gerçekleştiriyoruz. Ameliyat sonrası hastaların dirseğini kullanması ve rehabilitasyonu çok daha çabuk olmaktadır” diye konuştu.

“HAREKET KISITLILIĞI YAŞIYORDUM”

Op. Dr. Özgür Özer tarafından gerçekleştirilen dirsek artroskopi ameliyatı ile sağlığına kavuşan Fatma Tokbaş ise “Sol kolumda sürekli ağrı, parmaklarımda uyuşma oluyordu. Kolumu kıvıramıyordum, bu yüzden hareket kısıtlılığı mevcuttu. Dr. Özgür beye çok teşekkür ediyorum, ameliyatın üzerinden bir hafta geçti, kolumda ağrı veya sızı kalmadı. Kolumu hareket ettirebiliyorum, kolaylıkla kıvırabiliyorum” dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!