Denizli’de Sahte Alkol İmalathanesi Kurmuşlar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Denizli Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından Denizli’de Kaçak/Sahte Alkol Kaçakçılığı suçunu işlemek isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyon yapıldı. Operasyonda çok miktarda sahte alkol ele geçirilirken 6 şüpheli hakkında işlem yapıldı.
denizli büyükşehir

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri alınan istihbarı bilgiler ve yürütülen çalışmalar doğrultusunda Denizli’de kaçak sahte alkol üretimi yapmak isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyon düzenledi.

Sağlıksız koşullarda şişeleme işlemi yaparak alkollü içki imalatı yapıldığı, şüpheli şahısların kaçak sahte alkollü içki üretim yeri oluşturdukları, piyasaya plastik bidon ya da cam şişeler içerisinde daha önceden kullanılmış şişelere sahte bandrol yapıştırarak yine orijinal olmayan kapak jelatinleri ile sahte alkollü içki üretimi yapıldığı yönünde bilgiler elde edildi.

Edinilen bilgiler doğrultusunda görevli ekipler tarafından yürütülen çalışmalarda Denizli’de bulunan bir işyerinin depo olarak atıl malzemelerin bulunduğu ve kullanılmayan bodrum katında arama faaliyeti gerçekleştirildi.Yapılan aramalarda toplama bölgesi olarak kullanıldığı değerlendirilen piyasaya su şişeleri içerisinde herhangi bir özel ambalajlama yapılmadan parça parça satışa sunulan kaçak sahte alkol bulunarak tespit edildi.Gerçekleştirilen operasyon kapsamında yapılan aramalarda koliler içerisinde paketlenmiş üzerinde tıbbi kullanım amaçlı ibaresi bulunan ve tahıl ürünleri için üretildiği yazılı etil alkol ve yine su şişesi içerisinde hazır halde kaçak/sahte alkol bulundu.Yapılan aramalarda 640 litre alkol üretiminde kullanıldığı değerlendirilen etil alkol, 40 litre alkol ve 52 şişe kaçak/sahte alkol (rakı,viski)  bulunarak el konuldu.

Operasyonlar neticesinde yakalanan 6 şüpheli şahıs hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çiftçi Yanlış Şekilde Para Kazanmak İsteyince Baltayı Taşa VurduÖnceki Haber

Çiftçi Yanlış Şekilde Para Kazanmak İste...

Denizli’de Koyun Sürülerine Kurtlar SaldırdıSonraki Haber

Denizli’de Koyun Sürülerine Kurtlar Sald...

Yorum Yazın

Kayıp Adamın Bulunması Ekrana Çıktılar
Denizli’de Otobüs Kazalarını En Aza İndirmek İçin Toplandılar
Servergazi Devlet Hastanesinde 90 Uzman Hekim, 961 Personel Hizmet Veriyor
Çalkebir Kültür Ve Dayanışma Derneği’ne Ahmet Akbay Seçildi
20.02.2020 Tarihinde, 2020 Veliyi Kendi Evlerinde, Saat 20.20’de 2020 Öğretmenlerle Ziyaret Etti
DENİB Akademi’den 'Transmedya hikaye anlatıcılığı eğitimi'
Karateci Denizlili Damla Su Türemen’den Yeni Hedefler
Pamukkale Belediyesi’nin Desteğiyle Ali Şir Nevai Anıldı
Başkan Filiz’den Acıpayam Ve Honaz İlçe Başkanları İle İlgili Açıklama Geldi
Mortan İle Global Ekonomide Gelişmeler Ve Denizli'nin Potansiyeli Konuşuldu

Başka haber bulunmuyor!