Denizli
25 Haziran, 2024, Salı
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

Bir seçim atmosferinden başka bir seçim atmosferine!

16 Ocak 2019, Çarşamba 18:22

2019 Yerel Seçimleri…

Erkene alınması beklenen 2019 Yerel seçimlerine yaklaştığımız şu günlerde AK Parti dahil tüm partileri zorlu, rekabeti bol günler bekliyor.

 

24 Haziran 2018’de kurulan Cumhur ittifakı Sayın Bahçelinin; “Bu ittifak yaşayacak, bu ittifak dosta da düşmana da kalıcı mesaj olacaktır. MHP hiç kimseye, hiçbir çevreye, hiçbir şeye muhtaç ve mecbur değildir. Bizim derdimiz Türkiye'dir, Türk milletidir, Cumhur İttifakı'nın tıpkı Kuvayı milliye ruhunda olduğu gibi diri ve dik duruşunun devam ettirilmesidir.” açıklamasıyla bu seçimlerde de ittifakın devam edeceğinin sinyallerini vermişti ki gelinen son nokta da Cumhur İttifakı içinde gönül vardır, ülke sevdası vardır, karşılıklı saygı vardır. Saygı kavramı içinde jestler de olabilir."sözlerinden de anlaşıldığı üzere ittifak devam edecek.

Diğer tarafta ise CHP – İP İttifak arayışları devam ediyor yapılan son açıklamalara bakılırsa ısrarcı tavırlar sergilemekten vazgeçen Meral Akşener, Ankara’da aday gösterme niyetini uzlaşmacı olma yönünde fikir değiştirdiğini beyan ediyor. Manidar olan ise, CHP liderinin kritik seçimler öncesi Almanya ziyareti ve burada Kılıçdaroğlu’nunFrankfurterAllgemeineZeitung’a (FAZ) “Türkiye’nin demokratları yalnız bırakılmamalıdır” başlıklı bir makale kaleme alması.

Kuşkusuz Kılıçdaroğluyalnızlığa, tek kalma korkusuna karşı destekçilerini Türkiye aleyhine itina ile kamuoyu oluşturan bu vakıflara yaptığı ziyaretlerde arıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal’a yönelik kaset operasyonundan yaklaşık altı ay önce de (Kasım 2009’da) yine bir Almanya ziyaretinde bulunmuş olduğunu da unutmamak lazım diye düşünüyorum.

Kurulduğu günden bugüne girilen her seçimin önemine dikkat çeken AK Parti kurmayları ve Genel Başkan Recep Tayyip ERDOĞAN;

Cumhuriyet tarihi boyunca başarılamayanı gerçekleştirdi ve

1 Cumhurbaşkanlığı seçimi,

- 5 Genel seçim,

- 3 Yerel seçim,

- 3 Referandum,

Yani toplamda 12 seçim kazandı.

Ancak Recep Tayyip Erdoğan için bu seçimler diğer seçimlerden daha farklı bir öneme sahip 2019 Yerel seçimleri 2023 hedeflerine giden yolda ve 16 yıllık kazanımların devamı konusunda bütün bu çalışmaları ya taçlandıracak yada (...)

Son seçimler de alınan oylara bakılırsa Cumhurbaşkanı ve Partinin oyları arasındaki fark herşeyi gözler önüne seren türden AK Parti 1. Parti olmasına rağmen oylarda düşüşler yaşandı.

Teşkilatların özellikle de aday gösterilecek kişilerin gerçekten çok sıkı çalışmaları gerektiği gece gündüz demeden ter dökmeleri gerektiği düşüncesindeyim.

Seçmen kendisine güler yüz gösteren, sorunlarına çözüm üreten başkanları görmekten yana aşılamayan özel kalemler, bugün git yarın gel söylemlerinden alınamayan randevulardan yorulmuş durumda.

Sağ-duyu sahibi, ön yargıları olmayan, ufku geniş, yüzü gülen, vatandaşı ile dalga geçmeyen yöneticiler istiyor.

Dayanışmayan-paylaşmayan sadece etrafındaki birkaç kişi ile belediyeyi yöneten, halkı hiçe sayan, proje üretemeyen, vatandaşa hem kapısını hem gönlünü kapatan belediye başkanlarını görmeye tahammülü kalmadı artık. Hem iktidar cephesinde hemde muhalefet cephesinde ilke bu olmalı.

 

 

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.