ALİ ALTUN

ALİ ALTUN

Mail: [email protected]

PAÜ de ‘’HADİ GİDİN ARTIK!’’ REZALETİ

Geçtiğimiz Pazar günü Denizli Atatürk Stadyumu’nda Pamukkale Üniversitesi 2016-2017 Mezuniyet Töreni(!) vardı. Mezuniyet töreninden çok siz bitirdiniz gidin artık der gibi bir şeydi. Ortalıkta ne doğru dürüst plan vardı ne de program. Herkes biz öğrencilerde dahil ne yapılacağını oraya gidince öğrendik maalesef. Bütün herkes keşke önceden bir prova yapsalardı keşke dedi ama baya geçti o saatten sonra.

İlk sıkıntı saat konusunda yaşandı. Program 17 de başlanılacak denildi ve öğrencilere siteden 15 30 da orada olmaları istendi. Öğrenciler tam 1.5 saat sıcakta orada beklediler ve söylenen ise sadece şu zamanda gireceksiniz o kadar. Bütün öğrenciler  gölge bir yere sığınmak zorunda kaldı ve maalesef bayılanlar oldu.

İkinci bir sıkıntı ise stadyuma giriş yeri. Üniversitenin sitesinde giriş yeri olarak Çarşamba Pazarı tarafında olan kapı belirtildi.  Ben annem(50 yaşında) ile 40 dereceyi aşan sıcakta çınardan o kapıya kadar yürüdük. Annem yolda az kalsın baygınlık geçiriyordu sıcaklıktan. O kapıya geldiğimiz zaman ise özel güvenlikler sadece öğrencilerin bu kapıdan gireceklerini söylediklerinde şok oldum. Benim için onca yolu gelen anneme mahcup oldum,üzüldüm. Oysa yazacakları bir satır yazı idi. Veliler ön kapıdan öğrenciler arka kapıdan girecek. Sadece bu kadar ama bunu da yapamadılar.

Yapılan programa(!) gelince bölümler sırası ile stadyumda yürüdüler. Protokolden geçerken sözde bir dj bazı bölümleri söyleyemese de anons etti. Sonra bildiğimiz bir fasıl konuşmalara geçildi. Sayın rektörümüz yurtdışında(!) olduğu için konuşmalarını yapamadılar malasef. Sırası ile bölüm birincilerine ödülleri verildi ve yarım saatlik bir dj performansı ile sözde mezuniyet öz de işkence bitti. Övündüğümüz  Türkiye nin sayılı üniversitelerinden biri dediğimiz  üniversitemizin mezuniyet programı buydu işte.

     Mezuniyet töreni inşallah gelecek senelerde böyle olmaz. Biz öğrencilerin en mutlu günü olan bu gün hem bizlere  hem de  ailelerimize işkence olmaktan çıkar. Gerekli merciler bu konuda inşallah gereken tedbirleri alırlar ve bizleri ve ailelerimizi mutlu eder.

Facebook Yorum

Yorum Yazın